Zamknij

„Wikingowie Walhalla”: nowy hit Netflixa wznowiony na dwa kolejne sezony [WIDEO]

Michał Kaczoń
10.03.2022 11:20

„Wikingowie Walhalla” już dostali zielone światło na pracę nad dwoma kolejnymi sezonami. Spin-off popularnych „Wikingów” okazał się tak dużym sukcesem Netflixa, że już ogłoszono dwie kolejne serie. Kiedy premiera nowych odcinków?

Wikingowie Walhalla - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Wikingowie Walhalla” to kontynuacja serialu „Wikingowie”, rozgrywająca się w 100 lat po wydarzeniach poprzednika. O ile oryginalny serial, tworzony był przez stację History Channel, o tyle za sukcesem „Vikings Valhalla” stoi już sama platforma Netflix. Serial zadebiutował w piątek 4 marca i wedle oficjalnych informacji serwisu w pierwszym tygodniu wyświetlania oglądano go przez ponad 113 mln godzin. Nic dziwnego, że nie schodził on z pierwszych miejsc najchętniej oglądanych programów. 

Wikingowie Walhalla TOP10
fot.

fot. materiały prasowe Netflix

Akcja nowego serialu rozgrywa się na początku XI wieku i pokazuje wydarzenia z udziałem Leifa Eriksona, Freydis, Heralda Srogiego czy Wilhelma Zdobywcy, słynnego króla normańskiego. Jednym z ważniejszych elementów opowieści jest wytyczanie nowych szlaków i walka o przetrwanie w zmieniającym się świecie. 

„Wikingowie Walhalla” – stacja potwierdziła zamówienie dwóch kolejnych sezonów

Nowy serial dostał już zielone światło na zamówienie większej ilości odcinków. Co więcej – jak podają zagraniczne media – odcinki drugiego sezonu zostały de facto już nakręcone, a w marcu ekipa wchodzi na plan sezonu nr 3. Obecne informacje są więc tylko oficjalnym potwierdzeniem tego, o czym mówiło się już od jakiegoś czasu – że Netflix planuje co najmniej 24 odcinki serialu.

„Wikingowie Walhalla” – zwiastun

Pierwszy sezon reklamowany był następującym zwiastunem:

„Wikingowie Walhalla”, sezon 2 – kiedy premiera?

Wedle informacji przytoczonych przez zagraniczne media (m.in. TV Insider), na które powołuje się portal Filmweb.pl, drugi sezon miałby zadebiutować w 2023 roku. Byłoby to wielce prawdopodobne, patrząc na zwyczajowy harmonogram premier Netflixa, gdy premiera kolejnego sezonu przypada mniej więcej około roku po premierze poprzednika. Oznaczałoby to, że sezon 3 najprawdopodobniej zadebiutowałby w 2024 roku. 

Czytaj także: "Obi-Wan Kenobi": Ewan McGregor ponownie w roli mistrza Jedi. Zobacz zwiastun serialu [WIDEO]

RadioZET.pl/Filmeb/TVInsider

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET