Zamknij
Wielka Woda - kadr z serialu
  • Wielka woda (5)
  • Wielka woda (7)
  • Wielka woda (3)
  • 7 Zobacz
fot. materiały prasowe Netflix

„Wielka woda” to najnowszy projekt Jana Holoubka, twórcy uznanych hitów „Rojst” i „Rojst ‘97”. Produkcja katastroficzna opowie o śledztwie w trakcie „powodzi stulecia”. Kiedy pemiera?

„Wielka woda” to nowy polski serial Netflixa, opowiadający o dramatycznych wydarzeniach, kóre miały miejsce we Wrocławiu w lipcu 1997 roku, określanych później jako „powódź stulecia”. Gdy lokalne władze odkrywają, że wielka fala powodziowa zbliża się do miasta, ściągają na pomoc wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer, by ta pomogła im uporać się z trudną sytuacją. Kobieta na każdym kroku napotyka jednak problemy. Okazuje się, że walka z żywiołem to tylko część jej pracy. Wiele czasu poświęci na starcie z biurokratycznymi regułami i zatwardziałym systemem, a w czasie wolnym będzie musiała poradzić sobie z własną przeszłością.

„Wielka Woda” zapowiadana jest jako sześcioodcinkowy serial katastroficzny, rozgrywający się w polskich realiach.

„Wielka Woda” – zwiastun 

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun projektu. Materiał prezentuje się następująco:

„Wielka Woda” – twórcy i obsada

Twórcami i reżyserami serialu są: Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk. Serial powstał na bazie scenariuszy Kingi Krzemińskiej i Kaspra Bajona. Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt czy Ireneusz Czop. Jak podaje portal IMDB.com w mniejszych rolach zobaczymy także takich znanych i uznanych aktorów jak: Anna Dymna, Jerzy Trella, Tomasz Kot, Leszek Lichota, Piotr Trojan, Mirosław Kropielnicki, Jacek Beler, czy Marta Nieradkiewicz.

„Wielka Woda” – kiedy premiera?

Premiera serialu przewidziana jest na jesień tego roku. Na razie nieznana jest jeszcze dokładniejsza data premiery.

Czytaj także: "M jak miłość": śmierć w popularnym serialu po wakacjach?

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/YouTube/IMDB

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.

„Wielka Woda” – seria fotosów z serialu