"Wiedźmin": gwiazda Marvela w obsadzie 3. sezonu hitu Netflix. W kogo się wcieli?

Sergiusz Kurczuk
15.04.2022 09:47

Meng'er Zhang znana z filmu Marvela "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", dołączyła do obsady 3. sezonu "Wiedźmina". Kogo zagra chińska aktorka?

Meng'er Zhang
fot. Invision/Invision/East News

Trwają prace nad nowymi odcinkami "Wiedźmina". Twórcy serialu wybrali czwórkę aktorów, którzy dołączą do obsady hitu platformy Netflix. Wśród nich znalazła się Meng'er Zhang - gwiazda Marvela znana z filmu "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni".

"Wiedźmin" sezon 3: Meng'er Zhang w obsadzie serialu Netflix

Drugi sezon "Wiedźmina" nie został zbyt pochlebnie oceniony przez fanów Geralta z Rivii, ale twórcom serialu nie przeszkadza to w powoływaniu do życia kolejnych przygód Białego Wilka. Praca nad 3. sezonem wre, o czym świadczy najnowsza informacja dotycząca nadchodzącej produkcji - ogłoszenie nazwisk aktorów, którzy dołączyli do gwiazd "Wiedźmina".

Jak podaje Deadline, jedną z aktorek, która wcieli się w nową bohaterkę jest Meng'er Zhang. Chińska artystka zyskała rozpoznawalność w roku 2021 za sprawą produkcji Marvel Studios "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", w której wcielała się w Xialing - siostrę głównego bohatera. Zhang zagra Milvę, znaną też jako Maria Barring. W prozie Andrzeja Sapkowskiego była człowiekiem wychowanym przez driady z Lasu Brokilon, łuczniczką pochodzącą z Górnego Sodden i zaufaną kompanką Geralta.

"Wiedźmin" sezon 3: nowe postacie serialu Netflix

To jednak dopiero początek aktorów, którzy dołączyli do obsady "Wiedźmina" i nowych bohaterów, których zobaczymy w 3. sezonie serialu. W produkcji wystąpi również Robbie Amell. Kanadyjczyk jest znany z takich produkcji, jak "Kod 8", "Upload", czy "THE DUFF [#ta brzydka i gruba]".

Amell zagra Gallatina - urodzonego wojownika, który dowodzi armią partyzantów z grupy Scoia’tael, walczących w imieniu Nilfgaardu. Wierny i lojalny wobec swojego ludu Gallatin walczy o władzę z Francescą.

W nowych odcinkach zobaczymy też Hugh Skinnera. Brytyjski aktor wystąpił między innymi w filmie "Mamma Mia: Here We Go Again!" i serialu "Fleabag".

Skinner wcieli się w księcia Radovida. Królewski bawidamek i młodszy brat króla Vizimira, który został członkiem redańskiego wywiadu. Przystojny i niestroniący od alkoholu arystokrata zaskakuje swoim obeznaniem w świecie polityki, którą niekiedy traktuje jak zabawę. Dopóki nikomu nie dzieje się krzywda.

Ostatnią nową członkinią obsady "Wiedźmina" została Christelle Elwin. Początkująca aktorka wystąpiła w produkcjach "Bloods" i "Royal Shakespeare Company: Much Ado About Nothing".

Elwin w hicie Netflix zagra Mistle - członkinię grupy bandyckiej znanej jako Szczury. Banda nastolatków-wyrzutków, która okrada bogatych i daje sobie, a czasem również biednym. Życie na ulicy zahartowało i sprawiło, że jest bardzo nieufna wobec każdego na jej drodze. Wszystko zmieni się w momencie przypadkowego spotkania z pewnym tajemniczym jegomościem.

"Wiedźmin" sezon 3: kiedy premiera na Netflix?

Amel, Zhan, Skinner i Elwin dołączyli do pozostałych członków obsady "Wiedźmina", w której znajdują się Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan, Joey Batey, MyAnna Buring, Tom Canton, Jeremy Crawford, Eamon Farren, Mahesh Jadu, Terence Maynard, Lars Mikkelsen, Mimî M Khayisa, Royce Pierreson, Wilson Mbomio, Anna Shaffer, Therica Wilson-Read, Cassie Clare, Mecia Simson, Graham McTavish, Bart Edwards, Simon Callow, Liz Carr, Ed Birch oraz Kaine Zajaz.

W 3. sezonie serialu, monarchowie, magowie i bestie Kontynentu rywalizują o schwytanie Ciri z Cintry. Geralt ukrywa dziewczynę i postanawia chronić swoją nową rodzinę przed tymi, którzy grożą jej zniszczeniem. Yennefer będzie próbowała dowiedzieć się czegoś więcej o tajemniczych zdolnościach Ciri. Na razie nie wiadomo, kiedy 3. sezon "Wiedźmina" trafi na Netflix.

loader

RadioZET.pl/Deadline/Instagram

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET