Zamknij

"Wiedźmin", "Ty", "Cobra Kai" - znamy daty premier nowych sezonów seriali platformy Netflix

21.04.2021 07:48
Wiedźmin - Henry Cavill - kadr z serialu Netflix
fot. Katalin Vermes/Photoshot/East News

Netflix ogłosił, kiedy zobaczymy drugi sezon "Wiedźmina", trzeci sezon "Ty" i czwarty sezon "Cobra Kai". Czy pandemiczne opóźnienia odbiły się na premierach hitów platformy?

Netflix przez lata stał się marką samą w sobie i chociaż flagowe tytuły serwisu się zmieniały, mimo coraz liczniejszej konkurencji, nadal jest synonimem platformy streamingowej. Nic dziwnego, że na największe hity pokroju "Wiedźmina" i "Ty" czekają miliony widzów na całym świecie. Ogłoszono, kiedy zobaczymy nowe sezony najpopularniejszych seriali na Netflix.

"Wiedźmin", "Ty", "Cobra Kai" - Netflix zapowiedział, kiedy zobaczymy kontynuacje seriali

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele planów zdjęciowych stanęło na długi czas. Przestój oznaczał oczywiście przesunięcie dat planowanych premier. W przypadku kolejnych sezonów seriali, opóźniania mają bardzo duże znaczenie, ponieważ fani danego tytułu i tak są zmuszeni czekać pomiędzy sezonami. Na szczęście w przypadku hitów Netflix nie jest tak najgorzej.

Jak podaje Dealine, kontynuacje dwóch największych hitów platformy - drugi sezon "Wiedźmina" i trzeci "Ty", zadebiutują jeszcze w roku 2021, a dokładnie w jego czwartym kwartale. Na nowe odcinki przyjdzie więc nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. W tym samym okresie zobaczymy też czwarty sezon serialu "Cobra Kai", będącego kontynuacją kultowej serii "Karate Kid". Będzie to pierwsza odsłona tytułu, stworzona przez Netflix. Te informacje potwierdził Ted Sarandos - jeden z szefów platformy, odpowiadający za treści.

To, co wydarzyło się w pierwszej części tego roku, wynika z tego, że wiele przedsięwzięć, które mieliśmy nadzieję wypuścić wcześniej, zostało zepchniętych z harmonogramu z powodu opóźnień w postprodukcji związanych z COVID. Uważamy, że w drugiej połowie roku  wrócimy do większej stabilności, a już na pewno w czwartym kwartale, kiedy to powrócą nowe sezony niektórych z naszych najpopularniejszych seriali, takich jak "Wiedźmin", "Ty" czy "Cobra Kai", ale także kilka dużych filmów o pewnej pozycji, które pojawią się na rynku nieco później, niż planowaliśmy, jak "Red Notice" czy "Escape From Spiderhead".

Zdjęcia do drugiego sezonu "Wiedźmina" zakończono w kwietniu 2021 roku. Oznacza to, że twórcom pozostaje już tylko postprodukcja nowych odcinków przygód Geralta z Rivii. W rolach głównych powrócą oczywiście Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan i Joey Batey. O tym, że zobaczymy trzeci sezon "Ty", Netflix poinformował widzów na początku stycznia 2020 roku. Drugi sezon trzymającej w napięciu produkcja z Penne Badgleyem i Victorią Pedretti został wyemitowany w grudniu 2019 roku, a więc w tym samym czasie, co pierwszy sezon "Wiedźmina".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Dwa pierwsze sezony "Cobra Kai" zadebiutowały na platformie YouTube Premium i chociaż ogłoszono, że powstanie kontynuacja, serwis nie był zainteresowany stworzeniem czwartego sezonu. Na scenę wkroczył Netflix, który wykupił prawa do serialu, ogłaszając, że powstaną co najmniej dwa kolejne sezony kontynuacji "Karate Kid".

RadioZET.pl/Deadline
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET