Zamknij

"Wiedźmin": Co wydarzyło się w serialu? Netflix zamieścił streszczenie pierwszego sezonu [WIDEO]

02.12.2021 11:45

2. sezon "Wiedźmina" trafi na Netflix już niebawem. Z tej okazji platforma przygotowała małą powtórkę z pierwszego sezonu przygód Geralta z Rivii.

Wiedźmin - Henry Cavill - kadr z serialu Netflix
fot. Rex Features/East News

Premiera nowych odcinków "Wiedźmina" tuż, tuż więc platforma Netflix postanowiła przypomnieć widzom, co wydarzyło się w pierwszym sezonie serialu. Do sieci trafiło 7-minutowe wideo, w którym zawarto wszystkie najważniejsze wydarzenia z produkcji.

"Wiedźmin": zobacz streszczenie 1. sezonu serialu

Serial "Wiedźmin" był jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich lat. W końcu w grudniu 2019 roku adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego trafiła na Netflix i z miejsca stała się globalnym hitem. Nic więc dziwnego, że widzowie chcieli więcej przygód Geralta z Rivii.

Niemal dwuletnie oczekiwanie dobiegnie niebawem końca. Trzeba jednak przyznać, że tak długi czas mógł sprawić, iż nie wszyscy widzowie pamiętają, jak dokładnie wyglądała fabuła pierwszych 8 odcinków serialu. Twórcy zdają sobie z tego sprawę, dlatego na Twitterze platformy Netflix zamieszczono wideo, podsumowujące 1. sezon "Wiedźmina".

W powyższym materiale zamieszczono wszystkie najważniejsze informacje na temat fabuły "Wiedźmina" - od walki Geralta z Renfri przez "Grosza daj wiedźminowi", po spotkanie z ukochaną Yennefer i jego adoptowaną córką Ciri. Streszczenie może być też wprowadzeniem dla osób, które nie oglądały 1. sezonu serialu i z jakiegoś powodu chcą zacząć przygodę z Kontynentem od kolejnego.

W 2. sezonie twórcy postanowili podejść do tematu nieco inaczej, przynajmniej jeśli chodzi o sposób narracji. Tym razem fabuła nie bęzie prowadzona liniowo, jak dotychczas. Zobaczymy wiele skoków czasowych po różnych okresach z życia Gerlata, Yennefer i Ciri.

"Wiedźmin" sezon 2: kiedy premiera?

Nowe odcinki "Wiedźmina" zadebiutują na platformie Netflix już 17 grudnia 2021 roku. W drugim sezonie zobaczymy rozwój młodej bohaterki granej przez Freyę Allan. Geralt (Henry Cavill) wezmie ją pod swoje skrzydła, ponownie łącząc siły z czarodziejką Yennefer (Anya Chalotra) i bardem Jaskrem (Joey Batey). W nowych odcinkach pojawi się też szereg zupełnie nowych postaci oraz potworów, z którymi spektakularne walki stoczy Geralt. Obecnie twórcy pracują nad 3. sezonem serialu.

loader

RadioZET.pl/Netflix/Twitter