Zamknij

Wiedźmin: Henry Cavill wyjaśnia, jak kręcono szeroko komentowaną walkę z Renfri

Roksana Orlicka
29.01.2020 16:10

"Wiedźmin" to obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji Netflixa. Henry Cavill, który wciela się w Geralta z Rivii, opowiada, jak kręcono scenę walki z Renfi. Niektórzy widzowie uważają, że to jedna z najlepszych scen w ostatnich latach.

Henry Cavill zdradza jak kręcono sceny walki w Wiedźminie
fot. YouTube/Netflix Polska

Wiedźmin: Henry Cavill wyjaśnia, jak kręcono szeroko komentowaną walkę z Renfri. "Wiedźmin" Netflixa cieszy się popularnością. Cała historia jest oparta na powieści Andrzeja Sapkowskiego. Teraz Henry Cavill, czyli serialowy Geralt, ujawnił, jak powstała jedna z najbardziej pamiętnych scen z 1. sezonu "Wiedźmina".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Wiedźmin: Henry Cavill zdradził, jak nakręcono walkę z Renfri

"Wiedźmin" trafił na Netflixa w grudniu, jednak wciąż cieszy się dużą popularnością i jest szeroko promowaną produkcją. Co więcej, Netflix nie rezygnuje z promocji serialu, co jakiś czas udostępniając filmy z występującymi w serialu aktorami. Tym razem opublikowano film, w którym Henry Cavill tłumaczy, jak nakręcono scenę walki z Dzierzbą. 

Warto wspomnieć, że pojedynek z Renfri został pozytywnie oceniony przez fanów serialu. Za scenę odpowiadał za niego Wolfgang Stagemann. Cavill ocenia scenę ujęcie po ujęciu. Zdradził również kilka sekretów. Okazuje się, że używano niepełnych mieczy. 

Miecz mający połowę długości pozwala wykonać więcej ruchów tam, gdzie leje się krew. Trudność polega na tym, że trzeba zagrać, jakby miał normalną długość - wytłumaczył Cavill.

Co więcej, serialowy Geralt zdradził, że cała scena została nakręcona w jednym ujęciu. Powiedział też, jak pracowała kamera - poruszała się do tyłu, a kamerzysta szedł na pamięć i był prowadzony przez inną osobę, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Wolfgang i ja chcieliśmy mieć pewność, że poprzez walkę opowiemy historię. To nie przypadkowa walka osób wymachujących mieczami - podsumował.

Wszystkie odcinki "Wiedźmina" są dostępne na Netflixie. Wiadomo już, że powstanie 2. sezon serialu. Pojawi się on najprawdopodobniej w 2021 roku.

Zobacz także: Wiedźmin: Netflix stworzy film osadzony w świecie Geralta z Rivii

Wyślij ten artykuł Messengerem do znajomych - oni też powinni to wiedzieć

 

RadioZET.pl/RO