Zamknij

"Wiedźmin": Cassie Clare dołączyła do obsady 2. sezonu. Kogo zagra? [FOTO]

17.03.2021 09:16

"Wiedźmin" z kolejną gwiazdą. Do obsady hitu Netflixa dołączyła właśnie Cassie Clare, która zagra jedną z najpotężniejszych czarodziejek na Kontynencie. Co wiemy o jej roli? Kiedy premiera 2. sezonu "Wiedźmina"? Przedstawiamy najważniejsze szczegóły.

"Wiedźmin": Cassie Clare dołączyła do obsady 2. sezonu. Kogo zagra? [FOTO]
fot. Katalin Vermes/ materiały prasowe Netflix

Cassie Clare w obsadzie "Wiedźmina". Choć zdjęcia do 2. sezonu popularnego serialu Netflixa chylą się już ku końcowi, do ekipy dołączają kolejni aktorzy. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami z planu, Cassie Clare zagra Filippę Eilhart - około 300-letnią czarownicę władającą niezwykłą mocą. Co wiemy o jej roli i kiedy premiera 2. sezonu "Wiedźmina"?

"Wiedźmin" - Cassie Clare jako Filippa Eilhart w 2. sezonie

Filippa Eilhart to postać doskonale znana fanom twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Jest jedną z najpotężniejszych czarodziejek na Kontynencie. Była członkinią Rady, stała na czele Loży i opanowała sztukę polimorfii (możliwość przemiany w dowolne zwierzę), co udało się jedynie nielicznym.

W Filippę Eilhart wcieli się Cassie Clare - młoda aktorka, która wystąpiła dotąd między innymi w filmie "Mamma Mia! Here We Go Again", dwóch filmowych adaptacjach bajek Disneya - "Piękna i Bestia" i "Aladyn", a także w serialu "Nowy wspaniały świat". Z uwagi na to, że Clare dołączyła do obsady "Wiedźmina" na tak późnym etapie produkcji, możemy zakładać, że jej rola w 2. sezonie będzie marginalna.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

"Wiedźmin" - kiedy premiera 2. sezonu?

Dokładana data premiery 2. sezonu "Wiedźmina" nie jest jeszcze znana. Wiemy tylko, że kolejne odcinki zadebiutują na Netflixie w 2021 roku

W rolach głównych powrócą Henry Cavill jako Geralt z Rivii, Anya Chalotra jako Yennefer z Vengerbergu, Freya Allan jako księżniczka Cirilla oraz Joey Batey w roli barda Jaskra. W nowych rolach pojawią się między innymi: Yasen Atour, Agnes Bjorn, Paul Bullion, Thue Ersted Rasmussen oraz znany z "Gry o tron" Kristofer Hivju jako Nivellen.

loader