Zamknij

"Wiedźmin": gwiazda "Bridgertonów" jako Nenneke w 2. sezonie. Znów będą kontrowersje? [FOTO]

22.03.2021 16:43

"Wiedźmin" zyskał nowe gwiazdy. Wśród kolejnych członków obsady znalazła się Adjoa Andoh, która zagra Nenneke. Jej angaż może wzbudzić kolejne kontrowersje.

"Wiedźmin": gwiazda "Bridgertonów" jako Nenneke w 2. sezonie. Znów będą kontrowersje? [FOTO]
fot. LIAM DANIEL/NETFLIX

"Wiedźmin" powróci do nas z 2. sezonem. Zdjęcia do nowych odcinków wciąż trwają, a obsada powiększyła się o nowe nazwiska. Wśród nich jest Adjoa Andoh, którą poznamy jako arcykapłankę Nenneke. Kto jeszcze dołączył do obsady 2. sezonu "Wiedźmina"?

"Wiedźmin" - nowi członkowie obsady 2. sezonu

Platforma Netflix ogłosiła właśnie siedmiu nowych członków obsady "Wiedźmina". W 2. sezonie serialowej adaptacji twórczości Andrzeja Sapkowskiego pojawią się Adjoa Andoh jako Nenneke, Graham McTavish jako Dijkstra, Kevin Doyle jako Ba'lian, Liz Carr jako Fenn, Chris Fulton jako Rience oraz Simon Callow w roli Codringhera. Co wiemy o ich postaciach?

Najważniejszym ogłoszeniem jest tutaj angaż do roli Nenneke. Arcykapłanka świątyni bogini Melitele niejednokrotnie pomagała Geraltowi, którego traktowała jak syna. Bohaterka jest istotną i bardzo lubianą postacią w świecie wykreowanym przez Sapkowskiego. Zagra ją Adjoa Andoh ("Bridgertonowie"), co niektórym może nie przypaść do gustu, bowiem już po premierze 1. sezonu "Wiedźmina" pojawiały się głosy wskazujące na "nadmiar czarnoskórych aktorów" w serialu.

Inną istotną postacią jest Fenn (w tej roli Liz Carr). Zarówno w powieściach Sapkowskiego, jak i grach stworzonych przez CD Projekt, Fenn był karłem, który pracował jako adwokat. Wraz ze swoim przyjacielem Codringherem prowadził w Dorian zakład "Codringher i Fenn". Dijkstra, w którego wcieli się Graham McTavish to szef Wywiadu Redańskiego, a po śmierci króla Vizimira przewodniczący Rady Regencyjnej. Ciekawym przypadkiem jest Ba'lian, który nie pojawił się zarówno w książkach, jak i grach. Jest postacią stworzoną wyłącznie na potrzeby serialu.

"Wiedźmin" - kiedy premiera 2. sezonu?

Na obecną chwilę nie ujawniono przewidywanej daty premiery 2. sezonu "Wiedźmina". Spekuluje się jednak, że serial powróci z nowymi odcinkami na przełomie 2021 i 2022 roku. W rolach głównych powrócą Henry Cavill jako Geralt z Rivii, Anya Chalotra jako Yennefer z Vengerbergu, Freya Allan jako księżniczka Cirilla oraz Joey Batey w roli barda Jaskra.

W nowych rolach pojawią się również: Yasen Atour, Agnes Bjorn, Paul Bullion, Thue Ersted Rasmussen oraz znany z "Gry o tron" Kristofer Hivju jako Nivellen i Cassie Clare w roli Filippy Eilhart.

loader

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET