Zamknij

"Wiedźmin": Netflix pokazał pierwszy teaser 2. sezonu. Co zapowiedź mówi nam o fabule? [WIDEO]

14.06.2021 10:04

"Wiedźmin" powróci z 2. sezonem jeszcze przed końcem 2021 roku. Netflix pokazał właśnie pierwszą zapowiedź wideo nadchodzących odcinków. Główną rolę w teaserze odgrywa wyjątkowo Ciri.

Wiedźmin 2 teaser Ciri
fot. JAY MAIDMENT/materiały prasowe NETFLIX

Nadchodzi 2. sezon "Wiedźmina", a w nim księżniczka Cirilla, która nie będzie już małym, zagubionym Lwiątkiem z Cintry. Przybrana córka Geralta w nowych odcinkach serialu dojrzeje, przejdzie wiedźmiński trening i zmierzy się ze swoim przeznaczeniem. Wszystkiego tego dowodzi pierwszy oficjalny teaser 2. sezonu, który Netflix zaprezentował 11 czerwca 2021 roku.

"Wiedźmin 2": Netflix pokazał pierwszy teaser nowego sezonu [WIDEO]

Teaser 2. sezonu "Wiedźmina" został pokazany ostatniego dnia wydarzenia o nazwie Geeked Week, podczas którego streamer dzielił się nowinkami i zwiastunami swoich nowych i powracających produkcji. Na deser pozostawiono sobie pierwsze kadry z "Wiedźmina 2", na którego fani czekają od grudnia 2019 roku. Wideo trwa wprawdzie tylko 12 sekund i składa się z poszatkowanych ujęć z udziałem Ciri, runicznych zapisów i kilku słów wypowiedzianych przez Freyę Allan, jednak wprawne oko fana z pewnością dostrzeże w nim wskazówki dotyczące fabuły nadchodzących odcinków.

Przeznaczenie dogania Ciri, która coraz bardziej zaczyna je akceptować. W sekwencji krótkich ujęć widzimy, jak trenuje w Kaer Morhen, gdzie (co wiemy z książek) doprowadził ją Geralt. Widzimy także, jak mierzy się z tajemniczym przeciwnikiem, który stanął na jej drodze. W teaserze pojawia się też przedstawiciel Nilfgaardu, co sugeruje, że wrogie wojska nie zaprzestały pościgu za księżniczką z Cintry. Jeśli zaś chodzi o warstwę dźwiękową, słyszymy jedynie krótkie zwroty: "Muszę zrozumieć", "Niebezpieczeństwo" i krzyk Ciri adresowany do Geralta. Zobaczcie i posłuchajcie:

"Wiedźmin 2" - Kiedy premiera na Netflix?

Netflix dawkuje przyjemności fanom Geralta z Rivii, dlatego - choć tradycyjnie teasery służą m.in. do ogłoszenia daty premiery - tym razem takie ogłoszenie się nie pojawiło. Dotychczas gigant streamingowy potwierdził jedynie, że "Wiedźmin" powróci z nowymi odcinkami jeszcze w 2021 roku. Podczas Geeked Week ogłoszono natomiast wyjątkowe wydarzenie dla fanów gry i serialu, które Netflix organizuje wraz z CD Projektem. WitcherCon odbędzie się już 9 lipca 2021 roku.

RadioZET.pl/Netflix

loader
loader
QUIZ: jak dobrze znasz serial Wiedźmin od Netflixa?
Rozwiąż quiz

QUIZ: jak dobrze znasz serial "Wiedźmin" od Netflixa?

QUIZ: jak dobrze znasz serial Wiedźmin od Netflixa?

Jaki defekt ciała miała Yennefer zanim została czarodziejką?