Zamknij

"What If...?": Kapitan Ameryka jako Iron Man we fragmencie nowego serialu Marvela [WIDEO]

05.08.2021 12:55
Waht If...? - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Marvel Studios zaprezentowało fragment swojego najnowszego serialu Disney+. W sieci można obejrzeć przedpremierowy klip z "What If...?".

Premiera serialu "What If...?" zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym twórcy animacji postanowili podzielić się fragmentem jednego z odcinków, w którym widzimy alternatywne losy bohaterów filmu "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie".

"What If...?": fragment nowego serialu Marvela

Zakończenie serialu "Loki" potwierdziło przypuszczenia fanów. Kinowe uniwersum Marvela, podobnie jak to komiksowe, składa się z wielu alternatywnych światów. I to właśnie o nich opowie serial "What If...?" - antologia, ukazująca w każdym odcinku nieco zmienione losy bohaterów MCU.

W dotychczasowych zapowiedziach i zwiastunach potwierdzono, że jedną z historii opowiedzianych w "What If...?", będzie odpowiedź na pytanie: co by było, gdyby Steve Rogers nie został Kapitanem Ameryką. Wiemy, że w epizodzie opartym na fabule filmu "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie" zamiast Rogersa, procesowi transformacji z użyciem Serum Superżołnierza ulegnie Peggy Carter, która prawdopodobnie przyjmie pseudonim Captain Britain. Nie oznacza to jednak, że zabraknie niedoszłego Kapitana Ameryki. Przekonać się o tym można, oglądając fragment "What If...?".

W klipie widzimy jak Peggy, Bucky Barnes i Dum Dum Dugan walczą na froncie II wojny światowej z siłami Red Skulla. Niespodziewanie pojawia się wsparcie z powietrza - wielka opancerzona, humanoidalna jednostka, przypominająca pierwszą zbroję Iron Mana. Okazuje się, że w środku znajduje się Rogers, który pilotuje maszynę nazwaną Hydra Stomper. Nazwa nie została użyta na wyrost, bo wytrzymała zbroja dosłownie miażdży czołgi Hydry.

W nadchodzącym serialu zobaczymy więc nie tylko zmianę, jaką przejdzie Peggy Carter, stając się prawdziwą superbohaterką, ale również Steve Rogers, który nadal pozostanie chuderlawym chłopakiem o bardzo bojowym duchu. W tym wydaniu, zamiast używać chemicznych substancji zwiększających jego cechy fizyczne, zda się na geniusz Howarda Starka, który prawdopodobnie jest autorem zbroi Hydra Stomper.

"What If...?": kiedy premiera nowego serialu Marvela

Steve'a i Peggy w akcji zobaczymy już niebawem. Pierwszy odcinek serialu animowanego "What If...?" zadebiutuje 11 sierpnia 2021 roku na platformie Disney+. W rolach głównych powróci wiele gwiazd aktorskich produkcji Marvela, między innymi Hayley Atwell, Chris Evans, Josh Brolin, Jeremmy Renner, Michael B. Jordan, Samuel L. Jackson, Natalie Portman, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Sebastian Stan i w swojej ostatniej roli Chadwick Boseman. Narratorem i postacią znaną jako Watcher został Jeffrey Wright. Usługa Disney+ nadal nie jest dostępna w Polsce.

RadioZET.pl/Marvel Studios/YouTube