Zamknij

Marvel szykuje niespodziankę na Halloween? Na Disney+ zobaczymy pierwszy horror MCU?

Sergiusz Kurczuk
27.08.2021 12:25
Disney+ - logo
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Na Disney+ z okazji Halloween pojawi się przerażająca niespodzianka. Twórcy z Marvel Studios szukają odtwórcy nowej postaci. Prawdopodobnie superbohaterskiego wilkołaka znanego jako Werewolf by Night.

Wygląda na to, że "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" nie będzie wcale pierwszym horrorem Marvela. Według najnowszych doniesień z okazji Halloween 2021 na Disney+ ma zadebiutować Werewolf by Night.

Werewolf by Night - Disney+ stworzy horror Marvela na Halloween?

Twórcy Marvel Studios od samego początku wykorzystali formułę filmów superbohaterskich, by połączyć ją z innymi gatunkami kinowymi. Dzięki temu produkcje MCU są zróżnicowane i wyraźnie odcinają się na tle konkurencji. Do tej pory nie widzieliśmy jeszcze jednak mariażu z horrorem. Niewykluczone, że zmieni się to jesienią 2021 roku.

Jak podaje The Wrap, Marvel szuka obecnie aktora latynoskiego pochodzenia do głównej roli w niezatytułowanym jednoodcinkowym wydaniu specjalnym z okazji Halloween. Powstająca produkcja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale zazwyczaj tego typu informacje okazują się prawdziwe. Poza tym warto pamiętać, że Marvel szykuje podobny special z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Werewolf by Night - kim jest postać z komiksów Marvela?

Prawdopodobnie Halloweenowy special zostanie poświęcony postaci znanej jako Werewolf by Night. W komiksach Marvela pojawili się dwaj bohaterowie posługujący się tym pseudonimem. Wymóg dotyczący etniczności aktora sugeruje, że w wersji MCU poznamy najnowszego wilkołaka Marvela. W 2020 roku zadebiutował Jake Gomez, znany również jako Red Wolf. Postać stworzona przez Benjamian Jackendoffa i Scota Eatona należy do plemienia rdzennych Amerykanów znanego jako Hopi, w których wierzeniach występują wilkołaki.

Na długo, zanim powstał Jake Gomez, Marvel powołał do życia oryginalnego Werewolfa by Night - Jacka Russella. Stworzony przez Gerry'ego Conwaya, Roya Thomasa i Mike'a Plooga w 1972 roku bohater, zadebiutował w komiksie "Marvel Spotlight" #2. 5 lat później otrzymał swoją własną serię, w której z kolei po raz pierwszy pojawił się Moon Knight - heros grany przez Oscara Isaaca w nadchodzącym serialu Disney+.

Informacja o halloweenowym specialu "Werewolf by Night" nie jest na razie oficjalna. Jeśli jednak się potwierdzi, jednoodcinkowa produkcja trafi na Disney+ w okolicach święta duchów, czyli pod koniec października 2021 roku. Platforma streamingowa wciąż nie jest dostępna w Polsce.

RadioZET.pl/The Wrap