Zamknij

Dagmara Domińczyk zagra w nowym serialu HBO. O czym opowie "We Own This City"?

17.08.2021 11:07

HBO przygotowuje nowy miniserial - "We Own This City". W roli głównej wystąpi Dagmara Domińczyk, u której boku zagra Don Harvey. Kiedy premiera?

Dagmara Domińczyk
fot. JAN KUCHARZYK/East News

Twórcy nadchodzącego serialu HBO "We Own This City" ogłosili kolejnych aktorów, którzy dołączyli do obsady produkcji. Wśród nich znaleźli się Dagmara Domińczyk i Don Harvey. W kogo się wcielą?

"We Own This City": Dagmara Domińczyk w nowym serialu HBO

O tym, że stacja HBO pracuje nad adaptacją książki "We Own This City: A True Story of Crime, Cops and Corruption" autorstwa dziennikarza "The Baltimore Sun" Justina Fentona, wiadomo od jakiegoś czasu. W nadchodzącej produkcji wystąpią między innymi Jon Bernthal, Josh Charles, Jamie Hector, Rob Brown, McKinley Belcher III, Larry Mitchell oraz Wunmi Mosaku.

Jak podaje Deadline, do obsady dołączyło 7 kolejnych aktorek i aktorów: Dagmara Domińczyk ("Sukcesja"), Don Harvey ("Kroniki Times Square"), Delaney Williams ("Prawo i porządek: sekcja specjalna"), David Corenswet ("Wybory Paytona Hobarta"), Ian Duff ("The Republic of Sarah"), Lucas Van Engen ("Miasto na wzgórzu"), Gabrielle Carteris ("Beverly Hills, 90210"), Treat Williams ("Everwood") oraz Domenick Lombardozzi ("Prawo ulicy").

Reżyserem i producentem wykonawczym 6-odcinkowego miniserialu jest Reinaldo Marcus Green. Oparta na faktach produkcja pokaże narodziny i upadek oddziału specjalnego Gun Trace Departamentu Policji Baltimore, a także korupcję i degenerację moralną, które dotknęły amerykańskie miasto. Funkcjonariusze z Baltimore bronili między innymi polityki prohibicji narkotykowej i masowych aresztowań kosztem rzeczywistej pracy policji.

"We Own This City": kogo zagra Dagmara Domińczyk?

Domińczyk i Harvey wcielą się w głównych bohaterów serialu. Aktorka zagra w postać Eriki Jensen - pochodzącej z Nowego Jorku policjantki, która po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku została wcielona do FBI. W serialu Jensen będzie prowadziła federalne śledztwo w sprawie skorumpowanych funkcjonariuszy z Baltimore. Towarzyszyć jej będzie John Sieracki - oficer oddziału specjalnego i pracownik FBI, którego zagra Harvey. Doświadczony specjalista odpowiada za dostarczenie szczegółowych informacji o policji z Baltimore oraz za dostęp do jej baz danych.

"We Own This City": kiedy premiera serialu HBO?

Na razie serial jest na wczesnym etapie prac. Twórcy wciąż kompletują obsadę i nie wiadomo jeszcze, kiedy "We Own This City" zadebiutuje na HBO i platformie HBO Max. Na premierę miniserialu trzeba więc jeszcze trochę poczekać.

RadioZET.pl/Deadline