Zamknij

"WandaVision" - znamy obsadę polskiego dubbingu. Kto przemówi głosem Artura Żmijewskiego?

22.04.2021 12:57
WandaVision - Paul Bettany i Elizabeth Olsen - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

W serialu Marvela "WandaVision" usłyszymy między innymi Artura Żmijewskiego. W sieci pojawiła się obsada polskiego dubbingu hitu platformy Disney+.

Polscy fani Marvela wciąż oczekują na oficjalną premierę serialu "WandaVision" w naszym kraju. Osoby, które lubią oglądać produkcję z dubbingiem, ucieszą się na informacje o liście aktorów głosowych, którzy wezmą udział w hicie Disney+. Kogo usłyszymy w polskiej wersji "WandaVision"?

"WandaVision" po polsku - obsada głosowa serialu Marvela

Chociaż kina stoją od miesięcy zamknięte, filmowe uniwersum Marvela rozszerza się dzięki serialom. Miłośnicy superbohaterów mają już za sobą pierwszy sezon "WandaVision" i zbliżają się do końca "The Falcon and The Winter Soldier".

Niestety w Polsce obie produkcje wciąż nie są dostępne. Mimo tego polski oddział Disneya pracuje nad rodzimymi wersjami nowości Marvel Studios. Jak podaje naekranie.pl, w polskim dubbingu usłyszymy nie tylko dobrze znane głosy z kinowych produkcji MCU, ale również zupełnie nowych aktorów. Wśród nich jest gwiazdor "Ojca Mateusza" Artur Żmijewski. Informacja pochodzi z grupy na Facebooku Disney Plus Polska i chociaż nie jest oficjalna, wygląda na prawdziwą z powodu print screenu napisów końcowych zamieszczonego w serwisie.

Oto jak prezentuje się obsada polskiego dubbingu "WandaVision":

  • Lidia Sadowa jako Wanda Maximoff
  • Grzegorz Kwiecień jako Vision
  • Artur Żmijewski jako Dyrektor Hayward
  • Zuzanna Saporznikow jako Monica Rembeau
  • Agata Kulesza jako Agnes
  • Angelika Kurowska jako Darcy Lewis
  • Mateusz Weber jako Norm
  • Kosma Press jako Tommy
  • Paweł Szymański jako Billy
  • Krzysztof Szczepaniak jako Pietro

To oczywiście nie wszyscy aktorzy, którzy użyczą swojego głosu w polskiej wersji "WandaVision". Na uwagę zasługują szczególnie dwa nazwiska. Artur Żmijewski wcieli się w dyrektora organizacji S.W.O.R.D., który będzie miał na pieńku z Wandą Maximoff. Natomiast Agata Kulesza zagra tajemniczą i irytującą sąsiadkę tytułowych bohaterów, których ponownie zdubbingują Lidia Sadowa i Grzegorz Kwiecień.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"WandaVision" - kiedy polska premiera serialu Marvela?

Chociaż dubbing do produkcji Marvel Studios jest już prawdopodobnie gotowy, nadal nie wiadomo, kiedy serial będzie dostępny w naszym kraju. Jest to bowiem uzależnione od wprowadzenia do Polski platformy Disney+, na której można oglądać "WandaVision". Polski oddział Disneya wciąż nie podał żadnej daty, dotyczącej tego momentu, więc na razie polscy fani Marvela muszą jedynie czekać.

RadioZET.pl/naekranie.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET