Zamknij

„WandaVision” najlpopularniejszym serialem świata

15.02.2021 17:51
WandaVision - kadr z serialu
fot. Marvel Studios / The Hollywood Archive / Hollywood Archive/Photo

„WandaVision” – nowy serial Disney+, wyprodukowany przez Marvela i będący pierwszą oficjalna produkcją 4. Fazy Marvel Cinematic Universe jest najpopularniejszym serialem 2021 roku.

„WandaVision” na szczycie! Serial Marvela, opowiadający o przygodach Wandy Maximoff i Visiona znalazł się na szczycie listy najpopularniejszych seriali 2021 roku.  Dane te pochodzą z serwisu Parrot Analytics, który mierzy popularność produkcji, sprawdzając zaangażowane w social mediach, noty przyznawane w serwisach agregujących oceny oraz dane na temat nielegalnego ściągania poszczególnych odcinków serialu.

Wedle informacji, na które powołują się magazyn Forbes i inne zagraniczne media, czołową pozycję „WandaVision” osiągnęła przy piątym odcinku, kończącym się dużym, zaskakującym cliffhangerem, który wielu odbiorców czytało jako rewolucyjny. Analitycy Parrot Analytics zwrócili także uwagę, że to właśnie cotygodniowy format przyczynił się do wzrostu popularności serialu. Z tygodnia na tydzień zainteresowanie produkcją rosło, by w ostatnim tygodniu osiągnąć szczyt.

Zobacz także

Parrot Analytics o sukcesie „WandaVision”

Wade Payson-Denney, jeden z analityków firmy Parrot Analytics w następujących słowach wypowiedział się na temat jednej z przyczyn sukces serialu:

„Kiedy mamy do czynienia z serialami, które wypuszczają wszystkie odcinki na raz, jak to jest w modelu Netflixa, widzimy nagły wzrost popularności w pierwszym tygodniu. Następnie zainteresowanie szybko malej i zanika. Takie seriale to szybkie hity dla platform streamingowych.

Z drugiej strony platformy, które decydują się na cotygodniową emisję, odnotowują wzrastająca popularność z tygodnia na tydzień”.

Ważnym czynnikiem popularności, mierzonym też przez Parrot Analytics jest współcznynnik piractwa. Serial dostępny jest bowiem na platformie streamingowej Disney+, która dostępna jest jedynie w wybranych państwach świata. Nie w każdym kraju serwis VOD jest legalny, co nie zmienia jednak faktu, że żywe reakcje publiczności po kolejnych odcinkach, zachęcają użytkowników do poszukiwania alternatywnych źródeł nowych odcinków.

Zobacz także

„WandaVision” – o czym opowiada serial? 

„WandaVision” to pierwszy z nowych seriali platformy Disney+, które są ściśle związane z kinowym uniwersum Marvela. W rolach głównych występują aktorzy, których znamy z blockbusterowych hitów studia, a akcja seriali ma mieć bezpośredni wpływ na wydarzenia szerszego filmowego świata. Akcja „WandaVision” rozgrywa się w miasteczku WestView, gdzie z niewiadomego powodu Wanda oraz Vision przeżywają różnorodne perypetie na modłę popularnych seriali telewizyjnych z różnych epok. Powód takiego stanu rzeczy owiany jest tajemnicą i właśnie ta otoczka niewiadomej jest jednym z głównych powodów, dla których widzowie tak chętnie wracają do serialu tydzień po tygodniu.

„WandaVision” – zwiastun 

Serial promowany był takim materiałem promocyjnym:

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Kiedy Disney+ w Polsce? 

Platforma streamingowa Disney+ zadebiutowała na świecie w listopadzie 2019 roku w USA, Kanadzie i Holandii. W kolejnych miesiącach serwis pojawiał się w kolejnych krajach, zyskując coraz większą popularność. Obecnie dostęp do usługi ma ponad 95 mln użytkowników na świecie. Polska premiera serwisu, wedle oficjalnych danych, powinna nastąpić w II połowie 2021 roku.

Czytaj także: Netflix opowie prawdziwą historię piratów z Karaibów! Zobaczcie zwiastun dokumentu [WIDEO]

RadioZet.pl/Forbes/Parrot Analytics/Indulge Express