Zamknij

Vachik Mangassarian nie żyje. Aktor z serialu Marvela miał 78 lat

25.01.2022 08:30

Zmarł Vachik Mangassarian - irański aktor znany z wielu filmów i seriali amerykańskich. Miał 78 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

23 stycznia 2022 roku odszedł Vachik Mangassarian. Był pochodzącym z Iranu aktorem, który zrobił karierę w Hollywood, występując w licznych produkcjach amerykańskich. Grał również w filmach irańskich. Miał 78 lat.

Vachik Mangassarian nie żyje

O śmierci aktora poinformował portal Deadline, powołując się na przedstawicieli artysty z agencji McCaffrey Talent Management. Przyczyną śmierci Mangassariana były komplikacje spowodowane COVID-19.

Vachik Mangassarian urodził się w 1943 roku w Iranie jako potomek emigrantów z Armenii. W połowie lat 60. udał się do Stanów Zjednoczonych, by pracować jako aktor teatralny. Okazjonalnie wracał do Iranu, gdzie grał w filmach, między innymi u reżysera Samuela Khachikiana. W 1978 roku Mangassarian zdobył pierwszą hollywoodzką rolę w filmie "The South’s Shark".

W latach 80. występował gościnnie w wielu popularnych serialach, takich jak "The Fall Guy", "Drużyna A", "Sledge Hammer!", czy "Napisała: Morderstwo". Od tego czasu pojawiał się regularnie w produkcjach amerykańskich do pierwszej dekady lat 00. Mangassarian występował między innymi w serialach "Murphy Brown", "Falcon Crest", "Gliniarz i prokurator", "Nowojorscy gliniarze", "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze", a także w wielu filmach telewizyjnych.

W 2008 roku Mangassarian zagrał jedną z głównych ról w nagradzanym dramacie "Ukamienowanie Sorayi M." w reżyserii Cyrusa Nowrasteha. Wcielił się w ojca głównej bohaterki, która została niesłusznie skazana na karę śmierci, występując u boku Shohreh Aghdashloo i Jima Caviezela.

Mangassarian odegrał również kluczową rolę w stworzeniu scenariusza do komedii "Lost & Found in Armenia" z 2012 roku, w którym wystąpili Angela Sharafyan i Jamie Kennedy oraz liczni aktorzy armeńscy, co było przełomem w historii kina amerykańskiego.

W kolejnych latach Mangassarian pojawiał się w wielu popularnych serialach, między innymi produkcji Marvela "Agenci S.H.I.E.L.D.", sitcomie HBO "Pohamuj entuzjazm" i kryminalnym hicie CBS "Agenci NCIS: Los Angeles". Przez 10 lat był również szefem początkowo radiostacji, a następnie telewizji The Armenian National Network. 

Pozostawił swoje dwie siostry - Lindę Lalaian i Eldę Hacopian oraz siostrzeńców Dereka Hacopiana, Arę Hacopiana i Aidę Hacopian.

loader

RadioZET.pl/Deadline