Zamknij

Uniwersum "Gry o tron" poszerza się o kolejne seriale. George R. R. Martin z kontraktem HBO

29.03.2021 15:50

George R.R. Martin podpisał nowy kontrakt z HBO. Oznacza to, że uniwersum "Gry o tron" poszerzy się o kolejne produkcje. W planach jest już stworzenie pięciu niezależnych seriali. Co jest już pewne?

George R.R. Martin
fot. Liam McBurney/Press Associated/East News

Uniwersum "Gry o tron" poszerza się o kolejne seriale. George R. R. Martin z kontraktem HBO. Oznacza to, że w ciągu najbliższych pięciu lat powinniśmy otrzymać kolejne pięć seriali ze świata "Gry o tron". Co już wiadomo o projektach?

Zobacz także: "Kto zabił Sarę?", sezon 2 - czy będzie drugi sezon serialu na Netflixie? [DATA]

Uniwersum "Gry o tron" poszerza się o kolejne seriale. George R. R. Martin z kontraktem HBO

George R. R. Martin związał się na kolejne lata z HBO. Popularny pisarz, autor sagi "Pieśń lodu i ognia", wyraził zgodę na powstanie kolejnych seriali ze świata "Gry o tron". To świetna wiadomość dla fanów serialu, który namieszał w świecie telewizji i na zawsze zmienił oblicze produkcji telewizyjnych. HBO zamierza stworzyć dokładnie pięć seriali, całość powstanie pod czujnym okiem Martina.

Na ten moment najwięcej mówi się o projekcie "Dom smoka". Serial ma być oparty na książce "Ogień i krew". Akcja rozgrywa się w świecie znanym z "Gry o tron", ale na wiele lat przed wydarzeniami przedstawionymi w popularnym serialu. Całość skupi się na losach rodu Targaryenów, czyli dawnych władców Westeros. Premiera jest wstępnie wyznaczona na 2022 rok.

Oprócz tego w planach jest kilka innych projektów. "9 Voyages" - ten serial przedstawić losy lorda Corlysa Velaryona. Mówi się o tym, że HBO i pisarz pracują nad prequelem o roboczym tytule "10,000 Ships" - tutaj będziemy się dowiadywać, jak wyglądało życie Nymerii, członkini rodu Martell, która założyła królestwo Dorne. Akcja ma się toczyć na 1000 lat przed wydarzeniami ze słynnej "Gry o tron".

W planach jest też ukazanie życia osób zamieszkujących slumsy Królewskiej Przystani, gdzie urodzili się Davos Seaworth oraz Gendry Baratheon. Ten prequel miałby nosić nazwę "Flea Bottom". Kolejną produkcją ma być serial "The Tales of Dunk and Egg", opowiadających o losach rycerza Dunka i jego giermka Jajo. 

loader

"Gra o tron": kiedy seriale nawiązujące do hitu HBO trafią na platformę?

Żaden projekt HBO i George'a R.R. Martina nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Najbliżej jest "Dom smoka". Wstępnie mówi się o tym, że serial pojawi się na HBO w 2022 roku, jednak na konkretne informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Zobacz także: Netflix pokazał zwiastun swojego nowego anime. Kiedy premiera "Eden"? [WIDEO]

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Onet.pl