Zamknij

Ula z "Klanu" - jak się zmieniła i czym się zajmuje przyjaciółka Oli Lubicz? [WIDEO]

30.03.2021 12:55

"Klan" jest zdecydowanie jedną z najważniejszych telenoweli w historii polskiej telewizji. Jak się zmieniła serialowa Ula, najlepsza przyjaciółka Oli Lubicz? Sprawdziliśmy.

Aleksandra Niżyńska
fot. Michał Szalast/East News

Ula z "Klanu" - jak się zmieniła i czym się zajmuje przyjaciółka Oli Lubicz? Aleksandra Niżyńska przez lata wcielała się w Ulę w popularnym serialu. W 2008 roku zrezygnowała jednak z gry w "Klanie" i wybrała ścieżkę naukową. Jak bardzo się zmieniła? Sprawdziliśmy.

Zobacz także: "BrzydUla 2": Magdalena Koleśnik wróci do serialu jako Nadia? Jest odpowiedź Julii Kamińskiej

Ula z "Klanu" - jak się zmieniła i czym się zajmuje przyjaciółka Oli Lubicz?

Aleksandra Niżyńska występowała w "Klanie" przez prawie dziesięć lat. Aktorka wcielała się w Ulę, którą widzowie kojarzyli jako przyjaciółkę Oli Lubicz (w tej roli Kaja Paschalska). Niżyńska zrezygnowała jednak z pracy w serialu w 2008 roku i wybrała inną ścieżkę zawodową - postanowiła poświecić się edukacji.

Być może niewiele osób wie, że Aleksandra Niżyńska jest córką producenta, Wojciecha Niżyńskiego. Ona ukończyła jednak prawo i socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała także w Niemczech na Uniwersytecie w Bremie. Następnie otrzymała pracę w Instytucie Spraw Publicznych, gdzie pracowała na stanowisku analityczki. Co ciekawe, kierowała też Obserwatorium Równości Płci.

Aleksandra Niżyńska jest też autorką kilku publikacji naukowych, w których rozpisywała się na temat równości płci czy sytuacji kobiet w polskie polityce. Poniżej, w załączonym wideo, można zobaczyć, jak bardzo się zmieniła.

"Klan": gdzie i kiedy oglądać serial TVP?

"Klan" to serial, który miał premierę w Telewizji Polskiej w 1997 roku i jest jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali w Polsce. Losy rodziny Lubiczów można śledzić od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 na antenie TVP1.

loader

Zobacz także: "Promyk nadziei" - kto jest kim w nowym tureckim serialu?

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Plotek.pl