Zamknij

Gwiazdor Marvela w adaptacji gry Twisted Metal. W kogo wcieli się Anthony Mackie?

16.09.2021 09:16

Anthony Mackie zagra główną rolę w serialowej wersji serii gier Twisted Metal. O czym opowie produkcja? Kto zagra u boku gwiazdora Marvela? Kiedy premiera adaptacji?

W strefie wojny - Anthony Mackie - kadr z filmu
fot. Jonathan Prime/Collection Christophel/East News

Gwiazdor serialu "The Falcon and the Winter Soldier" wystąpi w powstającej produkcji Sony Pictures Television i PlayStation Productions opartej na serii gier wideo Twisted Metal. O czym opowie nadchodzący serial?

"Twisted Metal": Anthony Mackie w adaptacji słynnej gry

Anthony Mackie wystąpił w wielu filmach i serialach, ale najbardziej kojarzony jest z rolami w filmach Marvela. Od 2014 roku wciela się w Sama Wilsona - superbohatera do niedawna znanego jako Falcon, który w jednym z seriali Disney+ na dobre stał się nowym Kapitanem Ameryką.

Jak podaje Deadline, Mackie dołączył do obsady adaptacji gry Twisted Metal. Asad Qizilbash - szef PlayStation Productions potwierdził udział aktora w nadchodzącym serialu.

Cieszymy się, że mamy na pokładzie Anthony'ego Mackie'ego. Jego umiejętność łączenia komedii, akcji i dramatu jest idealna dla świata Twisted, który tworzymy.

Według doniesień prasowych Mackie wcieli się w Johna Doe. Jeden z czołowych pracowników Sony TV - Glenn Adilman, opowiedział o roli aktora.

Przez lata byliśmy wielkimi fanami fenomenalnej twórczości Anthony'ego i wiedzieliśmy, że jest jedynym aktorem, który może zagrać postać tak złożoną, zabawną i fascynującą jak John Doe. Na szczęście dla nas zgodził się.

Za pomysł i scenariusz serialu odpowiedzą twórcy "Deadpoola" - Rhett Reese i Paul Wernick. Chociaż serial nazywany jest adaptacją serii Twisted Metal, w rzeczywistości będzie zupełnie nową historią osadzoną w świecie znanym z gier. Reese i Wernick będą również pełnili rolę producentów wykonawczych. W obu funkcjach pomoże im współtwórca serialu "Cobra Kai" Michael Jonathan Smith. Mackie nie tylko wystąpi w tytułowej roli, ale również zajmie się produkcją nadchodzącego tytułu.

Bohater grany przez Mackie'ego to mądry mleczarz, który mówi tak szybko, jak prowadzi samochód. Nie pamięta swojej przeszłości, ale ma niepowtarzalną okazję, by spełnić swoje marzenie o znalezieniu miejsca w społeczności. Może to zrobić tylko, jeśli przeżyje udział w brutalnej bitwie samochodowej.

Twisted Metal to seria samochodowych bijatyk, która wystartowała w 1995 roku. Tytuł łączy w sobie aspekty sportu znanego jako Demolition derby lub Autorodeo z elementami typowymi dla gier akcji czy gier wojennych (rozmaite rodzaje broni). Przez ostatnie 26 lat doczekała się 8 części i kilku spin-offów, również komiksu wydawanego przez DC.

"Twisted Metal": kiedy premiera?

Nadchodząca adaptacja należy do szeregu filmów i seriali opartych na growych tytułach Sony. Wśród produkcji będących adaptacjami słynnych cyfrowych tytułów jest między innymi "Uncharted" z Tomem Hollandem w roli głównej oraz serial HBO "The Last of Us". Na razie na temat "Twisted Metal" wiadomo bardzo nie wiele. Nie zdradzono daty premiery, ani nie ujawniono pozostałych członków obsady produkcji. Fani gry będą więc musieli uzbroić się w cierpliwość.

loader

RadioZET.pl/Deadline