Zamknij

Tucker Wiard nie żyje. Filmowiec nagrodzony Emmy miał 80 lat

01.09.2022 12:51

Zmarł Tucker Wiard - amerykański montażysta telewizyjny nagrodzony pięcioma statuetkami Emmy. Miał 80 lat. Co było przyczyną śmierci?

znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

28 sierpnia 2022 roku odszedł Tucker Wiard. Był amerykańskim montażystą telewizyjnym nagrodzonym statuetkami Emmy. Zmarł w wieku 80 lat.

Tucker Wiard nie żyje

Informację o śmierci filmowca potwierdził portal Deadline w rozmowie z rodziną.

Montażysta zmarł z powodu powikłań związanych z niewydolnością serca.

Tucker Wiard urodził się 10 listopada 1941 roku w Detroit. Ukończył studia radiowo-telewizyjne na Michigan State. W 1962 roku wstąpił do wojska, gdzie zaprojektował i zbudował studio w Fort Benning w stanie Georgia. W 1968 roku przeprowadził się do Los Angeles i zaczął pracę dla stacji CBS. Pierwszym tytułem, przy którym pracował jako montażysta, był program "The Red Skelton Show". W tym okresie w dorobku Wiarda znalazły się takie film i seriale telewizyjne, jak "Three to Get Ready", "All in the Family", "Good Times" czy "CBS Galaxy". Pracował też przy kilkudziesięciu odcinkach "The Carol Burnett Show" i w 1978 roku otrzymał pierwszą nagrodę Emmy za montaż finałowego odcinka.

Wśród pozostałych tytułów w karierze Wiarda znalazły się między innymi "George Burns' 100th Birthday Party", "Szkarłatna litera", "Detective School", "Steambath", "Alice", "Charles in Charge" czy "My Sister Sam". Najsłynniejszą produkcją przy której pracował, był serial "Murphy Brown". Zmontował 160 odcinków komedii i został nagrodzony jedną 5 otrzymanych statuetek Emmy.

W późniejszych latach Wiard montował seriale "Living in Captivity", "Thanks", "Drew Carey Show", "Baby Bob" i "Nikki". Ostatnią produkcją, nad którą pracował był sitcom "Misconceptions" z 2006 roku. Łącznie w swojej karierze był 12 razy nominowany do nagrody Emmy. Pracował nad 30 tytułami.

Pozostawił swoją żonę Nancy Bradley Wiard, która była producentką, a także dalszych członków rodziny.

loader

RadioZET.pl/Deadline