Zamknij

"Totalny Chaos: Woodstock '99": dokument o nieudanym festiwalu. Zobacz zaskakujący zwiastun [WIDEO]

21.07.2022 16:14

"Totalny Chaos: Woodstock '99" to nowa propozycja Netflixa dla fanów seriali dokumentalnych i festiwali muzycznych. To opowieść o nieudanym festiwalu Woodsto 1999, który zapowiadany był jako „wydarzenie milenium”, a zakończył się jako „klęska stulecia”. Co poszło nie tak?

"Clusterf*ck: Woodstock '99" - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

"Totalny Chaos: Woodstock '99" (org. "Clusterf*ck: Woodstock '99") to serial dokumentalny Netflixa, przyglądający się festiwalowi muzycznemu Woodstock ’99, który zapowiadany był jako wydarzenie kulturalne milenium, trochę jak oryginalna edycja imprezy z 1969 roku. Na miejscu okazało się jednak, że to organizacyjny chaos na miarę „Fyre Festival”. Co poszło nie tak? Twórcy dokumentu Netflixa postanowili zbadać sprawę.

Festiwal zapowiadany był jako celebracja miłości, pokoju i świetnej muzyki. Na miejscu okazało się, że na uczestników czekają pożary, zamieszki i ogólna destrukcja. Twórcy serialu Netflixa wykorzystali rzadkie materiały archiwalne i przeprowadzili wywiady z uczestnikami wydarzenia, a także pracownikami i artystami, którzy zdecydowali się wystąpić na imprezie. "Clusterf*ck: Woodstock '99" tworzy więc bogaty portret zakulisowego świata, który przyczynił się do jednej z największych festiwalowych katastrof w dziejach. Mieszanka rozbuchanego ego, chciwości oraz muzycznych ambicji przyczyniła się do „prawdziwego trzydniowego chaosu”.

Co ciekawe – Woodstock ’99 był wydarzeniem o tak kolosalnych proporcjach, że to już druga produkcja dokumentalna, poświęcona przyczynom klęski imprezy. W zeszłym roku na ekranach mogliśmy oglądać dokument HBO „Woodstock ’99: Pokój, miłość i agresja”, wchodzący w skład serii „Music Box”.

"Totalny Chaos: Woodstock '99" – zwiastun

Serial dokumentalny reklamowany jest następującym zwiastunem:

"Totalny Chaos: Woodstock '99" – kiedy premiera? 

Premiera dokumentu zapowiedziana jest na środę 3 sierpnia na platformie Netflix. Dokument „Music Box. Woodstock ’99: Pokój, miłość i agresja” jest zaś już dostępny na platformie HBO Max.

Czytaj także: „Bridgertonowie“: zdjęcia do 3. sezonu oficjalnie ruszyły. Zobacz urokliwe wideo z obsadą [WIDEO]

RadioZET.pl/YouTube

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.