Zamknij

Toby Kirkup nie żyje. Aktor znany z "Peaky Blinders" odszedł w samotności w wieku 48 lat

14.07.2021 08:03

Zmarł Toby Kirkup - brytyjski aktor znany między innymi z serialu "Peaky Blinders". Chociaż nie żyje od wielu miesięcy, informacja o jego śmierci trafiła do mediów dopiero teraz. Miał 48 lat.

znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images

29 sierpnia 2020 roku odszedł Toby Kirkup - brytyjski aktor, którego kojarzyć mogą widzowie serialu "Peaky Blinders". Informacja o jego śmierci pojawiła się niemal rok od zgonu. Miał 48 lat i według doniesień prasowych zmarł w samotności.

Nie żyje Toby Kirkup

Jak podaje mirror.co.uk, powołując się na raport Yorkshire Live, w sierpniu 2020 roku Kirkup udał się do szpitala Huddersfield Royal Infirmary po tym, jak poczuł bóle w klatce piersiowej i mrowienie w ramionach.

Lekarze uznali, że aktor ma nieżyt żołądka i wysłali go do domu. Po powrocie ze szpitala jego stan się pogorszył. Kirkup zaczął wymiotować i wkrótce doszło do zatrzymania akcji serca. Kilka godzin później zmarł swoim domu w Linthwaiter. Sekcja zwłok wykazała, że jego śmierć nastąpiła w wyniku przyczyn naturalnych. Rodzina Kirkupa ma jednak wątpliwości co do decyzji podjętych przez lekarzy. Z tego powodu wszczęto śledztwo w sprawie śmierci aktora. 12 lipca 2021 roku Catherine Toner z biura koronera, przekazała informację o problemach Kirkupa z narkotykami i alkoholem, co miało mieć związek z jego zgonem. 

Toby Kirkup wystąpił w serialu "Peaky Blinders", wcielając się w policjanta. W 1990 roku rozpoczął studia na Thames Valley University. Ponadto uczył się również na University of Huddersfield, gdzie uzyskał tytuł licencjata z wyróżnieniem z Poradnictwa i Studiów Terapeutycznych. Studiował też Aktorstwo na Uniwersytecie w Huddersfield oraz planował rozpoczęcie studiów magisterskich z Kreatywnego pisania na Uniwersytecie Leeds.

Był prezenterem w Gaggia Caffe TV. Wystąpił także w serialu "Emmerdale", grał Jamesa Scotta w serialu historycznym "The Mill" oraz brał udział w wojennej produkcji BBC "Testament młodości". Poza aktorstwem Kirkup pracował również jako scenarzysta, inscenizator i prezenter telewizyjny. Był wielkim miłośnikiem Szekspira. Brał udział w takich przedstawieniach Ragged School Drama w Manchesterze jak "Ryszard III" czy "Henryk V". Miał córkę Isabella Emilie Kirkup, którą samotnie wychowywał.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/mirror.co.uk/Yorkshire Live