Zamknij

Tim Donnelly nie żyje. Aktor znany z "Drużyny A" miał 77 lat

24.09.2021 08:27

Zmarł Tim Donnelly - amerykański aktor filmowy i telewizyjny znany z kultowych produkcji lat 70. i 80., m.in. "Emergency!", "CHiPs" i "Drużyna A". Co było przyczyną śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

19 września 2021 roku zmarł Tim Donnelly. Był amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Miał 77 lat. Odszedł w swoim domu w Santa Fe w Nowym Meksyku.

Tim Donnelly nie żyje

Jak podaje portal The Hollywood Reporter, śmierć aktora potwierdził jego brat, reżyser Dennis Donnelly. Na Facebooku Los Angeles County Fire Museum pojawił się też hołd złożony Donnelly'emu.

My, przedstawiciele Muzeum Pożarnictwa jesteśmy załamani, i jesteśmy pewni, że was też zasmuci następująca wiadomość.
Z głębokim smutkiem ogłaszamy nagłą śmierć naszego przyjaciela, Tima Donnelly'ego, który zmarł w ten weekend. Jak wiecie, Tim grał między innymi Cheta Kelly'ego w serialu "Emergency!". Tim pozostawił córkę Ashley, dwóch wnuków, siostrę Kathleen i brata Dennisa. Do wszystkich fanów "Emergency!": chcemy, abyście wiedzieli, że był bardzo podekscytowany wizytą w Muzeum w styczniu na jego 50. rocznicę. Wielu Członków Zarządu Muzeum ma wspaniałe wspomnienia z czasów pracy nad Projektem 51 i z osobistego kontaktu z Timem. Jego córce, wnukom i rodzeństwu składamy najszczersze kondolencje

Przyczyną śmierci Donnelly'ego były komplikacje spowodowane niedawną operacją.

Donnelly urodził się 3 września 1944 roku. Jego trwająca 27 lat kariera zaczęła się w 1957 roku, kiedy zadebiutował w filmie kryminalnym "Baby Face Nelson". Najbardziej znany był z roli Cheta Kelly'ego w serialu "Emergency!". Wcielał się w strażaka-żartownisia należącego do oddziału 51. remizy strażackiej Los Angeles. Donnelly wystąpił w 122 odcinkach wszystkich sześciu sezonów produkcji NBC.

Wśród innych kultowych seriali, w których zagrał Donnelly znalazły się między innymi "Dragnet", "Project U.F.O.", "The Legend of Jesse James", "The Virginian", oryginalna wersja "Hawaii Five-O", "Adam-12", "B.J. and the Bear", "Enos", "Vega$" czy "CHiPs". Po raz ostatni wystąpił w roku 1984, grając w "Drużynie A".

Donnelly był również aktorem filmowym. Zagrał w takich produkcjach jak film wojenny "Pierwszy do walki", dramat "Tajemnica Santa Vittoria", horror w reżyserii swojego brata "The Toolbox Murders" czy "Parts: The Clonus Horror", będący połączeniem kina grozy z science fiction.

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter