Zamknij

Thea White nie żyje. Odtwórczyni Muriel z "Chojraka - tchórzliwego psa" miała 81 lat

02.08.2021 09:51

Zmarła Thea White - aktorka użyczająca głosu postaci Muriel z serialu Cartoon Network "Chojrak - tchórzliwy pies". Maiała 81 lat. Co było przyczyną śmierci?

Chojrak – tchórzliwy pies - kadr z serialu
fot. Cartoon Network/materiały prasowe

30 lipca 2021 roku zmarła Thea White - amerykańska aktorka głosowa, dubbingująca postać Muriel w serialu animowanym Cartoon Network "Chojrak - tchórzliwy pies". Odeszła w wieku 81 lat w szpitalu Cleveland Clinic w stanie Ohio.

Thea White nie żyje: gdzie grała aktorka?

Jak podaje Deadline, o śmierci White poinformowali jej krewni za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przyczyną zgonu była infekcja, która wdała się po dwóch operacjach, które aktorka przeszła kilka dni wcześniej. White trafiła do szpitala z powodu raka wątroby.

Niestety w piątek rano odeszła nasza legendarna Feefer (głos Muriel) po chojraczej walce z rakiem wątroby, by żyć dalej lub umrzeć próbując. (Skończyła z infekcją po wycięciu tego cholernego nowotworu). Przegrała tę bitwę w piątek rano podczas rundy turnieju Chaza. Noszenie kijów do golfa nigdy nie było cięższe, ale zrobiliśmy rundę - powinnaś ją była zobaczyć, bo to było coś. Feefer była najlepszą cheerleaderką moją i mojej rodziny. Właśnie wróciliśmy do Ohio do domu w Jackson i jesteśmy bardzo zasmuceni. Nikt cię nigdy nie zastąpi. Widzę już w sieci setki hołdów złożonych przez fanów, więc miłość do ciebie była ogromna.
Nigdy nie spotkałem osoby, która cię znała i nie uważałaby, że jesteś najwspanialszym człowiekiem, który żyje na świecie. Tak też było, kiedy trafiłaś do szpitala. Słyszałem, że pielęgniarki i lekarze też się w tobie zakochali. Kochałaś życie i nawet znając ostateczny rezultat, twojej decyzji, szanuję, że podjęłaś próbę nastawiona na zwycięstwo. Cholerne kije!

Thea White urodziła się 16 czerwca 1940 roku w Newark w stanie New Jersey jako Thea Ruth Zitzner. Jej babcia i matka były aktorkami. Jako 12-latka przeprowadziła się z rodzicami do North Caldwell. Po ukończeniu szkoły średniej udała się do Londynu, gdzie skończyła studia na Royal Academy of Dramatic Arts. Aktorstwa uczyła się również w organizacji American Theater Wing.

Pracę w zawodzie rozpoczęła jako aktorka teatralna i broadwayowska. Pełniła też funkcję asystentki Marlene Dietrich pod koniec kariery tej legendy kina. Kiedy wyszła za Andy'ego White'a, porzuciła aktorstwo, by zająć się domem i rozpoczęła pracę w bibliotece Livingston Public Library w  Livingston.

Do swojego wyuczonego zawodu wróciła w 1999 roku, gdy zaproponowano jej rolę Muriel w serialu "Chojrak - tchórzliwy pies". Dubbingowała właścicielkę tytułowego zwierzaka do roku 2002. Powracała jednak do roli na potrzeby gier wideo i wydań specjalnych "Chojraka". Po raz ostatni Muriel przemówiła jej głosem w animowanym crossoverze "Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog" z 2021 roku.

loader

RadioZET.pl/Deadline/Facebook