Zamknij

Jodie Turner-Smith z główną rolą w serialowym prequelu „Wiedźmina“. Kogo zagra?

26.01.2021 10:47
Jodie Turner-Smith
fot. ImagePressAgency/FaceToFace/REPORTER/East News

Jodie Turner-Smith otrzymała główną rolę w serialu „The Witcher: Blood Origin“, czyli jednym z serialowych prequeli, osadzonych w świecie „Wiedźmina“. Kogo zagra? I kiedy odbędzie się premiera serialu?

Jodie Turner-Smith – brytyjska aktorka znana z filmu „Queen and Slim” czy serialu „Nightflyers”, otrzymała główną rolę w serialu Netflixa „The Witcher: Blood Origin“. Serial osadzony w świecie „Wiedźmina“ rozgrywa się ok. 1200 lat przed wydarzeniami znanymi z popularnej adaptacji powieści Sapkowskiego.

Turner-Smith ma wcielić się w postać elfki Éile. Éile jest wojowniczką i strażniczką królowej, która postanawia jednak opuścić swój klan i miejsce zamieszkania, by wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Tak podpowiada jej bowiem serce, a bohaterka postanawia posłuchać tego głosu. Gdy jednak na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia.

Jodie Turner-Smith najlepiej znana jest z roli „Królowej” w filmie „Queen and Slim” z 2020 roku. Wystąpiła także w serialach: "Jett", czy „Nightflyers”, na bazie prozy George R.R  Martina, autora "Sagi Lodu i Ognia",bazy dla „Gry o tron”. Turner-Smith wystąpiła także w niewielkiej roli w „Neon Demon” Nicolasa Windinga Refna czy epizodycznej roli w serialu HBO "Czysta krew". Turner-Smith została obsadzona także jako Anna Boleyn w serialu, powstającym dla brytyjskiego Channel 5.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„The Witcher: Blood Origin” – co jeszcze wiadomo o serialu?

Akcja serialu ma rozgrywać się ok. 1200 lat przed wydarzeniami „Wiedźmina”, a historia rozgrywać się będzie w świecie elfów. Serial opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do tzw. “Koniunkcji Sfer”, gdy światy potworów, ludzi i elfów się połączyły.

Serial Neflixa zapowiedziany jest jako sześcioodcinkowy miniserial. Za sterami produkcji stoi Decla de Barra, który pełni rolę showrunnera. Lauren S. Hissrich, twórczyni serialu „Wiedźmin”, będzie pełnić rolę producenta wykonawczego, a Andrzej Sapkowski będzie konsultantem kreatywnym produkcji.

Prace nad serialem nadzorować będą także Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films oraz Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind.

Zobacz także

„The Witcher: Blood Origin” – kiedy premiera?

W tym momencie nieznana jest dokładna data premiery serialu. Wygląda jednak na to, że zdjęcia do produkcji ruszą jeszcze w tym roku, więc najpóźniej w 2022 produkcja ujrzy światło dzienne.

Wiedźmin – inne planowane seriale

Warto przypomnieć, że „The Witcher: Blood Origin” to nie jedyny serial w świecie „Wiedźmina”, który planowany jest przez platformę Netflix. Od jakiegoś czasu trwają już prace nad serialem animowanym „The Witcher: Nightmare of the Wolf“, opowiadającym losy wiedźmina Vesemira, mentora Geralta, który nauczył go sztuczek swojego fachu. Serial jest już w zaawansowanej fazie produkcji i wedle oficjalnych danych ma trafić na platformę jeszcze w 2021 roku.

Czytaj także: Netflix podaje nowości na luty 2021. Lista premier filmów i seriali [TYTUŁY].