Zamknij

"The Walking Dead" - znamy datę zakończenia serialu. O czym opowie 11. sezon "Żywych trupów"?

06.04.2021 09:16

Twórcy serialu "The Walking Dead" zdradzili, kiedy zobaczymy ostatnie odcinki produkcji o żywych trupach. Znamy datę premiery 11. sezonu adaptacji słynnego komiksu.

The Walking Dead - Andrew Lincoln, Pollyanna McIntosh - kadr z serialu
fot. LFI/Avalon.red/REPORTER

"The Walking Dead" to jeden z popularniejszych seriali ostatniej dekady. Niebawem zostanie jednak zakończony. Twórcy zdradzili, kiedy zobaczymy ostatni sezon historii o żywych trupach i ludziach, którym udało się przeżyć apokalipsę zombie.

"The Walking Dead" sezon 11 - kiedy premiera?

Kiedy w 2003 roku Robert Kirkman stworzył komiks "The Walking Dead", nikt nie spodziewał się, że kilka lat później powstanie telewizyjna adaptacja historii grupy ludzi, którzy próbują walczyć z zarazą zombie i przede wszystkim innymi ocalałymi. Niemal 20 lat później miliony widzów zakończyły oglądanie trzeciej części 10. sezonu i obecnie czekają na 11 sezon serialu "The Walking Dead".

Stacja AMC postanowiła ogłosić datę premiery 11. sezonu, który będzie finałem serialu. W sieci pojawił się teaser, zdradzający nie tylko, kiedy zobaczymy ostatnie odcinki "The Walking Dead", ale również, na czym skupi się ich fabuła.

11. sezon "The Walking Dead" trafi na antenę amerykańskiej stacji już 22 sierpnia 2021 roku. W Polsce nowe odcinki zadebiutują dzień później - 23 sierpnia 2021 roku na kanale FOX. Zapowiedź zasugerowała, że w finale ważną rolę odegra postać Mercera, o czym świadczy zbliżenie na charakterystyczną czerwoną zbroję. Mercer to starszy oficer żołnierzy Commonwealth, który dba o utrzymanie porządku w największej sieci społeczności postapokaliptycznego świata. Organizacja pojawiła się już w sezonie 10., a w jednym z jego odcinków wspomniano nawet Mercera z imienia. W postać wcieli się Michael James Shaw, który w ostatnim czasie zasłynął rolą Corvusa Glaive'a w filmach "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame".

loader

"The Walking Dead" - doczeka się kontynuacji?

Chociaż decyzja o zakończeniu "The Walking Dead" zaskoczyła nie tylko widzów, ale również gwiazdy serialu, telewizyjne uniwersum nie zniknie z anteny AMC. W planach twórców jest szereg innych produkcji, które opowiedzą o świecie po apokalipsie zombie - serialu skupiającym się na Carol (Melissa McBride) i Darylu (Norman Reedus), telewizyjnej antologii "Tales of The Walking Dead" oraz pełnometrażowym filmie, skupiającym się na dalszych losach Ricka Grimesa (Andrew Lincoln). Na pocieszenie zapowiedziano też, że 11. sezon "The Walking Dead" będzie liczył aż 24 odcinki - o 8 więcej niż zazwyczaj.

RadioZET.pl/Collider
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET