Zamknij

"The Walking Dead": nowy serial w świecie "Żywych trupów" z datą premiery. Kiedy go zobaczymy?

13.10.2021 13:35

Spin-off "The Walking Dead" pod tytułem "Tales of the Walking Dead" otrzymał datę premiery. Kiedy serial poszerzająca postapokaliptyczny świat trafi na AMC?

The Walking Dead - Andrew Lincoln, Pollyanna McIntosh - kadr z serialu
fot. LFI/Avalon.red/REPORTER/East News

Oryginalny serial "The Walking Dead" powoli zmierza do końca, ale to nie oznacza, że widzowie pożegnają świat pełen zombie znany z adaptacji komiksu Roberta Kirkmana. Trwają prace nad nowym spin-offem zatytułowanym "Tales of the Walking Dead", który otrzymał oficjalną datę premiery.

"Tales of the Walking Dead": kiedy premiera nowego serialu "The Walking Dead"?

Ciągnąca się od 2011 roku opowieść o ludziach ocalałych podczas apokalipsy zombie niebawem doczeka się ostatniego odcinka. Szefowie stacji AMC od dawna zapowiadali jednak, że na jednym serialu osadzonym w świecie "The Walking Dead" się nie skończy. Poza "Fear the Walking Dead" i "The Walking Dead: World Beyond", adaptacja komiksu doczeka się antologii "Tales of the Walking Dead".

Jak podaje portal CBR, stacja AMC zapowiedziała, kiedy możemy spodziewać się nowej produkcji o "Żywych trupach". Pierwszy sezon "Tales of the Walking Dead" trafi na antenę amerykańskiej stacji latem roku 2022. Na razie nie podano dokładnej daty premiery, ale fani wiedzą, kiedy szykować się na debiut nowego spin-offu. Prace nad serialem mają ruszyć na początku roku 2022. Za produkcję odpowie Channing Powell, który pozostanie w bliskiej współpracy z jednym z showrunnerów oryginalnego serialu - Scottem M. Gimple'em.

Dan McDermott - szef do spraw oryginalnych tytułów AMC, skomentował nadchodzącą antologię w oficjalnym oświadczeniu.

"The Walking Dead" to serial, który przeszedł do historii telewizji i przyciągnął rzeszę zaangażowanych i pełnych pasji fanów. Widzimy w tym świecie duży potencjał dla szerokiej gamy bogatych i fascynujących fabuł, a format antologii odcinkowej "Tales of the Walking Dead" zapewni nam elastyczność w dostarczaniu rozrywki obecnym fanom, a także będzie punktem wejścia dla zupełnie nowych widzów, zwłaszcza tych, korzystających z platform streamingowych. Dostrzegliśmy atrakcyjność tego formatu w takich klasykach telewizyjnych, jak "Strefa mroku", a ostatnio "Black Mirror" i cieszymy się, że możemy nawiązać kontakt z fanami w nowy sposób, na tle tego bardzo wyjątkowego i wciągającego świata.

Gimple również skomentował nadchodzącą produkcję.

Ta seria, bardziej niż jakakolwiek inna w uniwersum "The Walking Dead", opiera się na nowych głosach, perspektywach i pomysłach – ożywiając historie zupełnie inne od tych, które opowiedzieliśmy wcześniej. Jestem podekscytowany, że stałem się doradcą Channinga, pomagając mu na wszelkie możliwe sposoby urzeczywistniać nowe wizje dla najlepszych fanów w historii telewizji.

O czym opowie nowy serial o "Żywych trupach"?

"Tales of the Walking Dead": o czym jest nowy spin-off "The Walking Dead"?

O "Tales of the Walking Dead" po raz pierwszy usłyszeliśmy we wrześniu 2020 roku. Na razie nie wiadomo, które gwiazdy z głównego serialu, czy spin-offów "Fear the Walking Dead" i "The Walking Dead: World Beyond", powrócą do swoich ról w antologii. Ciężko też powiedzieć cokolwiek na temat fabuł poszczególnych odcinków. Obecnie wiadomo, że w pierwszym sezonie "Tales of the Walking Dead" zobaczymy sześć odcinków, będących odrębnymi, trwającymi godzinę opowieściami osadzonymi w świecie "The Walking Dead". 

loader

RadioZET.pl/CBR/AMC