Zamknij

Juliette Binoche zagra u boku Colina Firtha w fabularnym serialu "The Staircase"

21.05.2021 09:36

Juliette Binoche dołączyła do obsady serialu "The Staircase". Produkcja HBO Max będzie fabularną wersją słynnego dokumentu o sprawie Michaela Petersona.

Juliette Binoche
fot. M. Angeles Salvador / SplashNews.com/East News

Juliette Binoche zagra w fabularnej wersji "The Staircase" u boku Colina Firtha, Toni Collette i Rosemarie DeWitt. Będzie to pierwsza tak duża przygoda francuskiej gwiazdy z amerykańską telewizją.

"The Staircase": Juliette Binoche dołączyła do obsady serialu HBO Max

Aktorka nagrodzona Oscarem za rolę w "Angielskim pacjencie" bardzo rzadko pojawia się w produkcjach telewizyjnych. "The Staircase" to jednak tytuł, dla którego warto zrobić wyjątek. Ośmioodcinkowy serial limitowany będzie fabularną adaptacją głośnego dokumentu z 2004 roku o równie głośnej sprawie pisarza Michaela Petersona, który w 2003 roku został skazany za zamordowanie swojej żony 2 lata wcześniej. Następnie, korzystając z zasady "Alford plea", mężczyźnie udało się osiągnąć zmianę kwalifikacji czynu i wyjść na wolność w 2017 roku. Peterson utrzymuje, że jego żona zmarła w wyniku upadku ze schodów po przyjęciu Valium z alkoholem, podczas gdy sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu kobiety były rozległe obrażenia powstałe m.in. w efekcie uderzeń w tył głowy tępym przedmiotem.

loader

W postać Michaela Petersona wcieli się Colin Firth. Jego żonę, Kathleen Peterson, zagra Toni Collette ("Dziedzictwo. Hereditary"), zaś Rosemarie DeWitt wystąpi jako Candace Zamperini, siostra zmarłej, która odegrała istotną rolę w procesie przeciw Petersonowi. W jakiej roli pojawi się Juliette Binoche, pozostaje na razie tajemnicą. 

Zobacz także

"The Staircase": Kiedy premiera? Gdzie obejrzeć?

Fabularny serial "The Staircase" jest produkcją Annapurna TV i HBO Max. Za scenariusz odpowiadają Antonio Campos i Maggie Cohn, którzy będą pełnić także role producentów wykonawczych i showrunnerów serialu. Campos wyreżyseruje ponadto sześć z ośmiu odcinków produkcji. Data premiery fabularnego "The Staircase" nie jest jeszcze znana. 13-odcinkowy dokument Jeana-Xaviera de Lestrade o tym samym tytule jest obecnie dostępny na Netflix

RadioZET.pl/Deadline