Zamknij

„The Playlist“: nowy zwiastun serialu Netflixa o rewolucyjnym pomyśle Spotify [WIDEO]

Michał Kaczoń
28.09.2022 11:08

„The Playlist“ to szwedzki serial Netflixa, opowiadający o początkach serwisu Spotify, który zrewolucjonizował świat muzyki. Kiedy premiera miniserialu bazującego na głośnej powieści biograficznej „Tajemnica Spotify”?

The Playlist - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„The Playlist” to nowa propozycja Netflixa dla fanów prawdziwych historii. Serial, bazujący na biograficznej powieści „Tajemnica Spotify” autorstwa Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda, przygląda się postaci Daniela Elka i jego najnowszych współpracowników, gdy w czasach szczytowego okresu piractwa internetowego wpadli na zaskakujący i rewolucyjny pomysł – wprowadzenia serwisu, który będzie udostępniał muzykę użytkownikom za darmo. Pomysł wydawał się szalony i wielu go nie rozumiało, ale Elk i jego najbliżsi koledzy, nie przestawali wierzyć, że może on stanowić istną żyłę złota. 

„The Playlist” przygląda się więc burzliwym początkom prowadzenia biznesu i pokazuje, jak determinacja i wiara w swoje pomysły, może przynosić efekty. W końcu Spotify stało się dla streamingu muzyki tym, czym dla streamingu filmów jest obecnie Netflix – największym i najbardziej poważanym graczem na rynku, synonimem nazwy usługi, jak kiedyś Google.  Niezmiernie wymowne jest też więc, że to właśnie Netflix będzie domem dla serialu o Spotify.

„The Playlist” – zwiastun 

Nowy sześcioodcinkowy serial Netflixa reklamowany jest następującym materiałem promocyjnym:

„The Playlist” – twórcy i obsada

Scenariusz na bazie książki „Tajemnice Spotify” napisał Christian Spurrier. Za kamerą stanął zaś  Per-Olav Sørensen, reżyser znany m.in. z seriali Netflixa „Ruchome piaski” i „Home for Christmas”.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak:  Edvin Endre, Ulf Stenberg, Gizem Erdogan, Joel Lützow, Christian Hillborg, Janice Kamya Kavander, Amy Deasismont, Hanna Ardéhn, Sofia Karemyr, Ella Rappich, Agnes Kittelsen, Sam Hazeldine czy Patrick Baladi.

loader

„The Playlist” – kiedy premiera?

Premiera sześcioodcinkowego serialu zapowiedziana jest już na czwartek 13 października.

Czytaj także: "Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

RadioZET.pl/YouTube/IMBD/informacja prasowa Netflix

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET