Zamknij

„The Office PL” z oficjalnym zwiastunem. Jak prezentuje się polski Michael Scott? [WIDEO]

30.09.2021 14:28

„The Office PL” z oficjalnym zwiastunem. Jak polska wersja wypada przy brytyjskim oryginale i amerykańskim remake’u? Przekonajcie się sami.

The Office PL - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Canal+

„The Office PL” to jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów serialowych tej jesieni. Słynne seriale z udziałem Ricky’ego Gervaisa (brytyjskie "Biuro) oraz Steve’a Carella (amerykańskie "The Office") zostały przetworzone na polskie realia, na bazie oryginalnych scenariuszy, inspirowanych jedynie zagranicznymi pierwowzorami.

Oryginalny serial „Biuro” powstał w głowie Ricky’ego Gervaisa i doczekał się dwóch sezonów. Kilka lat później format został kupiony przez Amerykanów i podrasowany na nowy rynek. Nowa produkcja cieszyła się ogromną popularnością wśród widzów i krytyków, kradnąc serca każdego, kto miał z nią styczność. Sytuacja wyjściowa przedstawiona w obu produkcjach jest podobna, ale oba diametralnie różnią się stylem humoru i sposobem wykonania.

Wedle zapewnień twórców, polska wersja ma stanowić autorski komentarz do znanej marki, a nie być jedynie prostym kopiowaniem sprawdzonych za granicą chwytów. Czy ambitna misja przełożenia produkcji na polski grunt się udała? Możemy sprawdzić, oglądając pierwszą oficjalną zapowiedź serialu.

„The Office PL” – zwiastun

W sieci zadebiutował bowiem właśnie pierwszy pełnoprawny zwiastun polskiego projektu. Materiał prezentuje się następująco:

„The Office PL” - twórcy i obsada

Polska wersja „The Office” powstaje pod okiem scenarzystów: Łukasza Sychowicza, Jakuba Rużyłło i Mateusza Zimnowadzkiego. Reżyserem serialu jest Maciej Bochniak, najlepiej znany z takich filmów jak „Magnezja” i „Disco Polo” czy seriali jak „Szadź”, „Diagnoza” i „Belfer”.

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak czy Milena Lisiecka.

loader

„The Office PL” – kiedy premiera?

Premiera serialu odbędzie się już w piątek 22 października. Wedle informacji Canal+ wynika też, że niedługo przed premierą "The Office PL" w serwisie Canal+ Premiery pojawią się także wszystkie sezony amerykańskiej wersji serialu „The Office”. 1 października w serwisie zadebiutują dwa pierwsze sezony, a w kolejnych tygodniach - po dwa kolejne. Tzn. że 8.10 do serwisu trafią sezony 3 i 4, 15 października - sezony 5 i 6, a 22 października - 7,8 i 9. Wartym przypomnienia jest też, że cały serial "The Office" dostępny jest obecnie na platformie Amazon Prime Video, a od soboty 23 października także w serwisie Netflix. 

Czytaj także: „Sex Education“: rozmawiamy z gwiazdami hitu Netflixa [WYWIAD WIDEO]

RadioZET.pl/materiały prasowe Canal+