Zamknij

"The Mandalorian": Baby Yoda to "bezwstydny" plagiat? Tak twierdzi reżyser "Gremlinów"

15.07.2022 10:34

Czy Baby Yoda z serialu "The Mandalorian" został "ukradziony" twórcom "Gremlinów"? Tak uważa Joe Dante - reżyser kultowej serii filmowej.

Baby Yoda
fot. Sideshow / BEEM/Beem/East News

Reżyser "Gremlinów" oskarżył twórców serialu "The Mandalorian" o kradzież wyglądu postaci Gizmo. Według Joe Dantego Baby Yoda jest plagiatem uroczego mogwaia.

"The Mandalorian": Baby Yoda to plagiat Gremlinów?

Premiera serialu "The Mandalorian" - pierwszej w pełni aktorskiej produkcji w odcinkach rozgrywającej się w świecie "Star Wars", spotkała się z ogromnym entuzjazmem widzów. Nie tylko miłośników "Gwiezdnych Wojen", ale również osoby, które nigdy tym uniwersum się nie interesowały. Wszystko za sprawą czarującej postaci nazwanej przez widzów Baby Yodą.

Jak podaje CBR, Joe Dante w rozmowie z Datebook, stwierdził, że wygląd Grogu, jak naprawdę nazywa się Baby Yoda, został ukradziony z projektów postaci Gizmo - uroczego bohatera serii "Gremliny".

On jest zasadniczo jak dziecko. Co oczywiście prowadzi mnie do tematu Baby Yoda, który został całkowicie ukradziony i po prostu skopiowany. Według mnie bezwstydnie.

Oczywiście tuż po premierze 1. sezonu "The Mandalorian" zaczęły pojawiać się głosy, że Baby Yoda to ogolony na łyso Gizmo. Nie tylko Dante zauważył więc podobieństwo do bohatera "Gremlinów". Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że postać Yody, który należy do tej samej rasy kosmitów, co Grogu, zadebiutował w roku 1980 w filmie "Imperium kontratakuje". Tymczasem "Gremliny" wraz z Gizmo pojawiły się w kinach 4 lata później. Niezależnie od tego, czy Baby Yoda jest "bezwstydnym" plagiatem Gizmo, czy zbiegiem okoliczności, seria "Gremliny" nadal jest kultowa. Według plotek niebawem zobaczymy jej nową odsłonę. Czy Gizmo powróci w swojej dawnej formie? A może będzie wyglądał zupełnie inaczej? O tym przekonamy się za jakiś czas. Newyluczone, że w roku 2023.

"The Mandalorian" sezon 3: kiedy premiera na Disney+?

Zdjęcia do nowego sezonu "The Mandalorian" zostały zakończone. Na twórców serialu czeka teraz postprodukcja, która prawdopodobnie zajmie kilka miesięcy. Na razie nie zdradzono daty premiery 3. sezonu "The Mandalorian", chociaż od jakiegoś czasu krążą plotki o grudniu 2022 roku, co informacja o zakończeniu zdjęć może potwierdzać. Na razie termin nie został jednak oficjalnie zapewniony przez Disneya. Tak czy inaczej, oznacza to, że polscy fani "Gwiezdnych Wojen" będą mogli w końcu legalnie obejrzeć "The Mandalorian" za pośrednictwem platformy Disney+, ponieważ serwis od 14 czerwca 2022 roku jest dostępny w Polsce.

loader

RadioZET.pl/CBR/Datebook