Zamknij

Imelda Staunton jako Elżbieta II na pierwszym zdjęciu z 5. sezonu „The Crown“ [FOTO]

30.07.2021 16:35
The Crown - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„The Crown“ to jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa, przyglądający się losom brytyjskiej monarchii, za czasu rządów Elżbiety II. Właśnie dostaliśmy pierwsze oficjalne zdjęcie Imeldy Staunton jako starszej Królowej Wielkiej Brytanii w 5. sezonie. Co jeszcze wiemy o nowych odcinkach?

The Crown“ to jeden z najpopularniejszych seriali platformy streamingowej Netflix. Produkcja, sygnowana nazwiskiem Petera Morgana, twórcy filmów „Królowa“ czy „Ostatni król Szkocji”, emitowany jest od 2016 roku i z każdym sezonem tylko zyskuje na popularności. 

Formuła serialu pozwala co dwie serie wymieniać całą obsadę serialu. Dzięki temu w Elżbietę II wcielały się już Claire Foy oraz Olivia Colman. Teraz przyszedł czas na Imeldę Staunton. Staunton najlepiej znana jest z roli Dolores Umbridge w serii filmów o przygodach Harry’ego Pottera. Brytyjska aktorka wcieli się teraz w starszą wersję Elżbiety II, głównej bohaterki hitu Netflixa.

Imelda Staunton jako Elżbieta II – pierwsze oficjalne zdjęcie z 5. sezonu „The Crown”

Netflix opublikował właśnie pierwszą fotografię aktorki w charakteryzacji na słynną rolę. Staunton prezentuje się następująco:

Imelda Staunton - Elżbieta II - The Crown sezon 5
fot.

fot. materiały prasowe Netflix

„The Crown”: sezon 5 – obsada i ekipa

Serial wciąż nadzorowany jest przez głównego pomysłodawcę i scenarzystę, Petera Morgana. W nowych odcinkach, zgodnie z dotychczasową tradycją serialu, zobaczymy nowych aktorów w rolach słynnych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. W 5. sezonie, poza Jonnym Lee Millerem, zobaczymy także takich aktorów jak: Imelda Staunton (królowa Elżbieta), Lesley Manville (księżna Małgorzata), Dominic West (książę Charles), Elizabeth Debicki (księżna Diana) oraz Jonathan Pryce jako książę Filip.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„The Crown”: sezon 5 – kiedy premiera?

Dokładna data premiery 5. sezonu „The Crown” na platformie Netflix nie jest jeszcze znana. 

Czytaj także: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”: powstaje film o kardynale Stefanie Wyszyńskim