Zamknij

"The Crown": książę Filip był oburzony jednym z wątków. Po jego śmierci ujawniono szczegóły

16.04.2021 10:56

Śmierć księcia Filipa wstrząsnęła światem. Królewscy biografowie ujawnili, który wątek z serialu "The Crown" sprawił mu przykrość. O jakim wydarzeniu mowa? Zdradzamy poniżej.

The Crown
fot. Sophie Mutevelian/Netflix

"The Crown": książę Filip był oburzony jednym z wątków. Po jego śmierci ujawniono szczegóły. "The Crown" jest jedną z najpopularniejszych produkcji Netflixa. Serial opowiada o losach brytyjskiej rodziny królewskiej, jednak nie jest laurką, bo na jaw wyszło wiele przykrych wydarzeń, które monarchia próbowała ukrywać przez lata. Tuż po śmierci księcia Filipa brytyjscy biografowie zdradzili, który z serialowych wątków sprawił mu przykrość i przywołał złe wspomnienia. 

Zobacz także: Olivia Colman: najlepsze filmy i seriale z aktorką nominowaną do Oscara 2021 [TYTUŁY]

"The Crown": książę Filip był oburzony jednym z wątków. Po jego śmierci ujawniono szczegóły

"The Crown" to serial, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów na całym świecie. Obecnie trwają przygotowania do nakręcenia 5. sezonu produkcji. Pewne jest, że niektórzy członkowie rodziny królewskiej chętnie oglądają serial. Wspomnieli o tym między innymi książę Harry oraz Beatrycze i Eugenia, czyli wnuczki królowej Elżbiety. Okazuje się, że książę Filip również zapoznał się z niektórymi epizodami, a jeden z wątków przywołał smutne wspomnienia i wzbudził oburzenia księcia. 

Jak podaje Daily Mail - Sally Bedell Smith i Hugo Vickers, podają, że mąż królowej Elżbiety miał żal do twórców serialu za to, w jaki sposób ukazano śmierć jego ukochanej siostry, Cecylii. Wątek ten ukazał się w 2. sezonie "The Crown", gdy w księcia Filipa wcielał się Matt Smith. W momencie, gdy Filip chciał zapisać Karola do swojej dawnej szkoły, poznaliśmy jego losy z dzieciństwa.

W "The Crown" ukazano, że książę Filip, jeszcze jako nastolatek, nie mógł odwiedzić ukochanej siostry w Niemczech. Cecylia zdecydowała, że przyleci z rodziną do brata. Niestety, jej samolot rozbił się w Belgii. Ma się rozchodzić o to, że twórcy "The Crown" zasugerowali, że książę Andrzej - ojciec Filipa - miał żal do syna i obwiniał go o tę sytuację. Zdaniem królewskiej biografki, Sally Bedell Smith, ta sytuacja nigdy nie miała miejsca. Nie jest to pierwszy raz, gdy fabuła "The Crown" została "podkoloryzowana".

loader

Przypominamy, że do tej pory w księcia Filipa w serialu "The Crown" wcielało się dwóch aktorów. W sezonach 1-2 mogliśmy zobaczyć w tej roli Matta Smitha, natomiast w sezonach 3-4 zastąpił go Tobias Menzies, który we wzruszających słowach pożegnał księcia Filipa.

Jeśli wiem cokolwiek o księciu Edynburga, to jestem prawie pewien, że nie chciałby, żeby aktor, który go zagrał, wyrażał swoją opinię na temat jego życia, dlatego zostawię to Szekspirowi. Tobias Menzies

"The Crown": kiedy premiera 5. sezonu serialu?

Premiera 5. sezonu serialu "The Crown" nie jest jeszcze znana. Można się spodziewać, że produkcja trafi na Netflix w 2022 roku. Na ten moment na platformie Netflix można znaleźć wszystkie dotychczasowe 4. sezony "The Crown".

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Glamour.pl