Zamknij

Brat księżnej Diany oburzony serialem Netflixa: "Będę bronił jej pamięci"

24.11.2020 12:09

"The Crown 4" to obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji na Netflixie. Nowy sezon nie oszczędza brytyjskiej rodziny królewskiej. Charles Spencer, brat księżnej Diany, wyraził swoje niezadowolenie i zapowiada, że będzie bronił jej pamięci.

Charles Spencer
fot. J.Pat Carter/Associated Press/East News

"The Crown": brat księżnej Diany jest oburzony serialem Netflixa. Charles Spencer od lat dba o to, by pamięć o jego siostrze była pielęgnowana. Zresztą na Netflixie jest dostępny film dokumentalny poświęcony księżnej Walii, w którym Spencer opowiada o tym, jaka naprawdę była jego siostra. Jakie ma zatem zarzuty do najnowszego sezonu serialu "The Crown"? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: "The Crown": dlaczego w 4. sezonie nie pokazano ślubu Diany i Karola? Aktorzy wyjaśniają 

"The Crown": brat księżnej Diany jest oburzony serialem Netflixa

4. sezon "The Crown" przedstawia wydarzenia z lat 70. i 80. XX wieku. Między innymi pojawia się postać Margaret Thatcher. Natomiast Królowa Elżbieta II próbuje znaleźć odpowiednią kandydatkę na żonę dla księcia Karola. Pada na młodziutką Dianę Spencer, która jest zapatrzona w swojego księcia i nieświadoma tego, jak bardzo zmieni się jej życie. W serialu ukazano ogromne problemy w małżeństwie wspomnianej pary. 

Charles Spencer, młodszy brat księżnej Diany, od lat walczy o to, by pamięć o siostrze była kultywowana. Spencer podkreślał w wielu wywiadach, że będzie bronić zmarłej Diany. 

Martwię się o to, że ludzie podczas oglądania tego typu produkcji zapominają, że to fikcja. Szczególnie obcokrajowcy zakładają, że to lekcja historii. Cóż, nie jest tak -  powiedział w programie "Love Your Weekend with Alan Titchmarsh".

Jak podaje Onet - młodszy brat księżnej Diany uważa, że w serialu znalazło się wiele inwencji twórczej twórców i w dużej mierze bazują oni na domysłach. Spencer podkreśla, żeby do przedstawianych wydarzeń podchodzić z dystansem. 

"The Crown": gdzie oglądać?

Wszystkie 4. sezony serialu "The Crown" są dostępne na Netflixie. Dostęp do biblioteki uzyskuje się po wykupieniu subskrypcji. Przypominamy, że w planach jest nakręcenie 5. sezonu serialu. Na ten moment nie jest jednak znana dokładna data, ale zakłada się, że serial trafi na Netflixa w 2022 roku.

loader

Zobacz także: Księżna Diana na niepublikowanym wcześniej zdjęciu. Tak wyglądała jako dziecko [FOTO] 

RadioZET.pl/Onet.pl