Zamknij

The Crown 5 - OBSADA: kto zagra królową Elżbietę, księżną Dianę, księcia Karola i Filipa?

16.11.2020 10:56

Obsada 5. sezonu "The Crown" to informacje, które szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu produkcja Netflixa cieszy się ogromną popularnością, a w najnowszym sezonie główna obsada serialu zostanie całkowicie zmieniona. Kto zagra królową Elżbietę, księżną Dianę, księżniczkę Małgorzatę, księcia Karola i Filipa w nowych odcinkach? Szczegóły zamieszczamy poniżej.

The Crown 5 - OBSADA: kto zagra królową Elżbietę, księżną Dianę, księcia Karola i Filipa?
fot. Netflix/Ferrari Press/East News

"The Crown", 5. sezon - OBSADA: kto zagra królową Elżbietę, księżną Dianę, księżniczkę Małgorzatę, księcia Karola i Filipa? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o obsadzie "The Crown 5".

The Crown 5 - OBSADA: kto zagra królową Elżbietę, księżną Dianę, księżniczkę Małgorzatę?

Głowna obsada serialu "The Crown" całkowicie wymieniana jest co dwa sezony produkcji. Oznacza to, że zarówno w piątej, jak i w szóstej serii, która zarazem będzie ostatnią, zobaczymy zupełnie nowych aktorów. Do swoich ról nie powrócą już m.in. Olivia Colman (jako królowa Elżbieta II), Emma Corrin (księżna Diana) oraz Helena Bonham Carter (księżniczka Małgorzata). W związku z tym już teraz zaczynają pojawiać się pytania dotyczące tego, kto pojawi się w obsadzie 5. sezonu "The Crown".

5 produkcji dla fanów "The Crown". Co warto zobaczyć? [LISTA]

Wiadomo, że w nowych odcinkach w królową Elżbietę II wcieli się Imelda Staunton. To znana brytyjska aktorka, której popularność przyniosła m.in. rola Profesor Dolores Umbridge w filmie "Harry Potter". Jak czytamy na portalu Serialowa.pl, twórca "The Crown" w oświadczeniu napisał:

Bardzo się cieszę, mogąc potwierdzić, że Imelda Staunton zagra Jej Królewską Mość w piątym i finałowym sezonie, wprowadzając "The Crown" w XXI wiek. Imelda jest niesamowicie utalentowana i będzie fantastyczną następczynią Claire Foy i Olivii Colman.

Jeśli chodzi o to, kto zagra księżną Dianę w "The Crown 5", to będzie to australijska aktorka z polskimi korzeniami, Elizabeth Debicki. Aktorka na swoim koncie ma wiele głośnych filmów, m.in. "Tenet", gdzie wcieliła się w Kat, "Makbet", "Nocny recepcjonista" czy "Incydent w Kettering".

Z kolei w księżniczkę Małgorzatę w ostatnich dwóch sezonach serialu wcieli się Lesley Manville. Aktorka była nominowana do Oscara za film "Nić widmo". Ponadto wystąpiła w takich produkcjach jak "Czarownica", "Mum" czy "Prawo krwi".

"The Crown": Netflix zaprezentował zakulisowe nagranie z planu 4. sezonu [WIDEO]

Obsada The Crown 5 - kto zagra księcia Karola i Filipa?

W piątym sezonie "The Crown" oraz w finałowej serii wymieniona zostanie także męska obsada serialu. Tobiasa Menziesa, który w ostatnich odcinkach wcielał się w księcia Edynburga Filipa, zastąpi Jonathan Pryce. Brytyjski aktor na swoim koncie ma wiele produkcji - niedawno wcielił się w papieża Franciszka w filmie "Dwóch papieży".

Emocje budzą także informacje na temat tego, kto zagra księcia Karola w 5. sezonie "The Crown". Choć nie pojawiła się jeszcze oficjalna wiadomość, to prawdopodobnie w nowych odcinkach w tej roli zobaczymy Dominica Westa, który tym samym ma zastąpić Josha O'connora. Aktor znany jest m.in. z serialu "The Affair", w którym przez pięć sezonów wcielał się w Noaha Sollowaya.

Przypomnijmy, że piąty sezon serialu "The Crown" skupi się przede wszystkim na burzliwym małżeństwie księcia Karola i księżnej Diany. Prawdopodobnie kolejna seria produkcji, tak jak poprzednie, składać się będzie dokładnie z 10 odcinków. Premiera na Netflix odbędzie się nie wcześniej niż w 2022 roku.

The Crown, sezon 5 - kiedy premiera nowych odcinków serialu na Netflix? [DATA]

RadioZET.pl