Zamknij

"The Book of Boba Fett": ikoniczna postać ze "Star Wars" powraca w zwiastunie własnego serialu

02.11.2021 08:13

Platforma Disney+ udostępniła pierwszy zwiastun serialu "The Book of Boba Fett" - kolejnej produkcji osadzonej w świecie "Gwiezdnych Wojen". Kiedy premiera?

The Book of Boba Fett - kadr z serialu Star Wars
fot. Disney+/materiały prasowe

Boba Fett powrócił na dobre i zabierze wszystkich fanów "Gwiezdnych Wojen" do przestępczego półświatka planety Tatooine. Platforma Disney+ zaprezentowała pierwszy zwiastun serialu "The Book of Boba Fett".

"The Book of Boba Fett": zwiastun serialu Star Wars od Dinsney+

Sukces serialu "The Mandalorian" sprawił, że szefowie Disney+ postanowili podążać w wyznaczonym przez produkcję kierunku poszerzania uniwersum "Star Wars". Legendarny najemnik Boba Fett, który zadebiutował ponad 40 lat temu w oryginalnej trylogii "Gwiezdnych Wojen", powrócił po latach w drugim sezonie przygód Mando i Grogu. Była to jednak tylko zapowiedź jego własnego serialu.

W drugim sezonie "The Mandalorian" zaprezentowano scenę po napisach, w której Boba Fett powrócił do pałacu Jabby - watażki trzęsącego Tatooine, zamordowanego w filmie "Powrót Jedi". Słynny mandaloriański łowca nagród zabił Biba Fortunę i przejął pozostałości imperium swojego byłego zleceniodawcy. Zwiastun serialu "The Book of Boba Fett" pokazuje, co stało się potem.

Trailer zaczyna się od przybycia Boby Fetta i Fennec Shand na Tatooine. Następnie łowca nagród pozbywa się z tronu Jabby Ithorianina i postanawia połączyć przestępcze organizacje w jeden wielki gang, zarabiający niezliczoną ilość kredytów. "The Book of Boba Fett" to kolejny serial Disney+ opowiadający o jednym z Mandalorian. Produkcja rozgrywająca się kilka lat po zakończeniu oryginalnej trylogii "Star Wars" ukazuje również zawirowania polityczne, wykorzystywane ku swojej własnej korzyści przez osoby nielubiące grać czysto. Czy odniesie taki sam sukces jak "The Mandalorian"?

"The Book of Boba Fett": kiedy premiera serialu na Disney+?

Showrunnerem nadchodzącej produkcji jest Robert Rodriguez, który wyreżyserował odcinek "The Mandalorian" z Bobą Fettem. W rolach głównych wystąpili Temuera Morrison i Ming-Na Wen. "The Book of Boba Fett" zadebiutuje na Disney+ już 29 grudnia 2021 roku. Platforma nadal nie jest obecna w Polsce.

loader

RadioZET.pl/Disney+/YouTube