Zamknij

"The Batman": powstaje serial HBO Max o Pingwinie. W roli głównej Colin Farrell

14.09.2021 12:35
The Batman - Colin Farrell - kadr z filmu
fot. Warner Bros./materiały prasowe

Film "The Batman" doczeka się spin-offu - serialu o Pingwinie granym przez Colina Farrella. Kiedy produkcja trafi na HBO Max? O czym dokładnie opowie nadchodzący tytuł?

Wygląda na to, że na filmie "The Batman" z Robertem Pattinsonem w roli głównej historia Mrocznego Rycerza się nie skończy. Platforma HBO Max pracuje nad serialem, w którym w roli głównej wystąpi Colin Farrell.

"The Batman": Colin Farrell jako Pingwin w nowym serialu HBO Max

Nowy film o Batmanie to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich kilku lat. Zliczyła bardzo dużo opóźnień wynikających ze zmiany koncepcji, reżysera i odtwórcy głównego bohatera, a potem z powodu pandemii koronawirusa, która kilkukrotnie zatrzymała pracę na planie zdjęciowym.

Film jest jednak coraz bliżej premiery. Jak podaje Variety na samej historii Batmana się nie skończy. Colin Farrell, który w wystąpi w produkcji w roli Oswalda Cobblepota lepiej znanego pod pseudonimem Pingwin (Penguin), zagra główną rolę w nadchodzącym spin-offie kinowej produkcji. Ma być to serial platformy HBO Max, który ukaże kulisy kryminalnego świata Gotham. Na razie gwiazdor finalizuje umowę z serwisem streamingowym, ale nic nie wskazuje na to, żeby do zawarcia kontraktu nie doszło.

Za serial odpowiedzialni będą Matt Reeves i Dylan Clarke - reżyser i producent "The Batman". Za scenariusz nadchodzącej historii Pingwina odpowie Lauren LeFranc. Dalsze szczegóły na temat serialu o przeciwniku Batmana nie są znane, ale krok ze strony Warner Bros. wskazuje na chęć poszerzenia filmowego świata Mrocznego Rycerza. To nie jedyny serial dziejący się w tym uniwersum. Jakiś czas temu zamówiono "Gotham PD" - historię młodego komisarza Jima Gordona.

Farrell nie będzie pierwszym aktorem, który wcielił się w Pingwina. Najsłynniejszym odtwórcą przeciwnika obrońcy Gotham jest Danny DeVito, który zagrał złoczyńcę w filmie "Powrót Batmana" Tima Burtona. Pingwina grali również Burgess Meredith w serialu "Batman" z lat 60. oraz Robin Lord Taylor w telewizyjnej produkcji "Gotham". Obecnie nie wiadomo jaką rolę Pingiwn odegra w filmie "The Batman", tym bardziej że głównym antagonistą będzie Riddler (Paul Dano).

Serial o Pingiwnie: kiedy premiera na HBO Max?

Na razie serial jest w bardzo wczesnej fazie produkcji, więc trudno powiedzieć, o czym opowie, jacy aktorzy oprócz Colina Farrella pojawią się w obsadzie i przede wszystkim, kiedy produkcja o Pingwinie trafi na HBO Max. Znamy natomiast datę premiery filmu "The Batman". Tytuł Matta Reevesa zobaczymy już 4 marca 2022 roku.

RadioZET.pl/Variety