Zamknij

"The Baby" – HBO Max stworzy serial o dziecku z piekła rodem. Jest pierwszy krwawy zwiastun [WIDEO]

Michał Kaczoń
07.04.2022 17:30
The Baby - kadr z serialu
fot. materiały prasowe HBO Max

„The Baby” to „najbardziej przerażająca komedia roku” wedle oficjalnych zapowiedzi HBO Max. Nowy serial to połączenie horroru i czarnej komedii o kobiecie, która w zostaje opiekunką dziecka z piekła rodem, mordującego wszystkich, znajdujących się w zasięgu jego wzroku. Kiedy premiera niepoprawnej komedii?

„The Baby” to nowa nietuzinkowa propozycja platformy streamingowej HBO Max. Serial, opowiadający o kobiecie, która w zaskakujących okolicznościach zostaje opiekunką małego dziecka, ma być połączeniem horroru i czarnej komedii. Tytułowe dziecko jest bowiem niemowlakiem z piekła rodem, które morduje każdego, kto znajdzie się w zasięgu jego wzroku.

Fabuła nowego serialu HBO Max wygląda jak wytwór wyobraźni twórców „The Boys”, czyli oryginalnego serialu konkurencyjnej platformy Amazon Prime Video. Podobna postać pojawiła się bowiem w pierwszym sezonie komiksowego hitu. Mordercze dziecko zawitało też w animowanym spin-offie „The Boys: Diabolical”.

Jak wynika z oficjalnego opisu fabuły: główna bohaterka, Natasha, musi poradzić sobie z nową rolą opiekunki do dziecka. Kobieta musi zaopiekować się niemowlakiem, który dosłownie spadł z nieba, po tym jak była świadkiem samobójstwa młodej kobiety – matki dziecka. Jak widzimy na zwiastunie – młoda matka spadła z klifu obok domu głównej bohaterki, a za nią w dół poleciało też niemowlę.

„Dziecko manipuluje dorosłymi, próbuje ich kontrolować i, tak, zabija wszystkich którzy znajduą się zasięgu jego wzroku” – czytamy w opisie fabuły za HBO.

Gdy Natasha odkrywa krwiożerczą naturę niemowlaka, dołoży wszelkich starań, aby pozbyć się dziecka z piekła rodem. Jej próby będą coraz bardziej desperackie, gdyż kobieta za żadne skarby nie chce mieć więcej do czynienia z niemowlakiem. Sęk tkwi w tym, że dziecko ewidentnie pragnie kontaktu z nią. Rozpoczyna się krwawa rozgrywka.

„The Baby” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy, krwawy zwiastun serialu. Materał promocyjny prezentuje się następująco:

„The Baby” – twórcy i obsada

Serial powstał pod okiem Siân Robins-Grace oraz Lucy Gaymer, które zarządzają teamem scenarzystów, w których skład wchodzą: Robins-Grace, Susan Soon He Stanton, Kara Smith, Anchuli Felicia King i Sophie Goodhart. Reżyserkami serialu są zaś: Nicole Kassell, Stacey Gregg, Faraz Shariat i Ella Jones.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Michelle de Swarte, Amira Ghazalla, Amber Grappy, Patrice Naiambana, Sinéad Cusack, Shvorne Marks, Isy Suttie, Tanya Reynolds, Seyan Sarvan, Karl Davies oraz Divian Ladwa.

„The Baby” – kiedy premiera?

Premiera ośmiodocinkowego serialu przewidziana jest na poniedziałek 25 kwietnia na platformie HBO Max.

Czytaj także: „Orphan Black” powróci z nowymi odcinkami. Co już wiemy o spin-offie „Echoes”? Kiedy premiera?

RadioZET.pl/IndieWire/informacja prasowa HBO Max