Zamknij

Kolejny serial Netflixa skasowany po 1. sezonie. "Tato, nie rób mi obciachu" nie wróci na platformę

21.06.2021 11:24

Serial "Tato, nie rób mi obciachu" nie doczeka się kontynuacji. Decyzję miał podjąć sam Jamie Foxx, współtwórca i gwiazdor rodzinnego sit-comu Netflixa.

Tato nie rób mi obciachu
fot. SAEED ADYANI/NETFLIX

Netflix ogłosił, że nie będzie kontynuował produkcji serialu "Tato, nie rób mi obciachu", w którym główne role grali Jamie Foxx i Kyla Drew Simmons. Sit-com przedstawiał relację ojca i córki inspirowaną prawdziwym życiem Foxxa i jego latorośli. Gwiazdor był także współtwórcą i producentem wykonawczym serialu, zaś jego córka, Corinne Fox, produkowała go wraz z Alexem Avantem. 

Zobacz także

"Tato, nie rób mi obciachu": Netflix kasuje kolejny serial po 1. sezonie

Serial "Tato, nie rób mi obciachu" zadebiutował na Netflix 14 kwietnia 2021. Showrunnerami byli Jim Patterson (scenarzysta i producent "Dwóch i pół") i Bentley Kyle Evans ("Love That Girl!), który wyreżyserował też dwa ostatnie odcinki. Reżyserem sześciu poprzednich był natomiast Ken Whittingham, który na swoim koncie ma takie tytuły jak "The Office", "Brooklyn 9-9", "Hoży Doktorzy", "Unbreakable Kimmy Schmidt", "Dobre miejsce", "Czarno to widzę", "Atypowy", "Grace i Frankie" oraz wiele, wiele innych słynnych seriali komediowych.

Mimo grupy tak utalentowanych twórców stojących za tą produkcją, serial z Jamiem Foxxem nie spodobał się ani widzom, ani krytykom, co zaowocowało bardzo niskimi ocenami i słabymi recenzjami. Właśnie te czynniki podaje się jako prawdopodobne powody decyzji o skasowaniu serialu, którą - jak podaje Deadline - miał podjąć sam Jamie Foxx w porozumieniu ze streamerem.

"Tato nie rób mi obciachu" to kolejny serial skasowany przez Netflix po 1. sezonie. Swoją karierę bardzo szybko zakończyły też "The Society" czy "To nie jest ok", które zbierały akurat pozytywne recenzje, lecz były zbyt drogie, by kontynuować ich produkcję w trakcie pandemii. Ostatnio ich los podzieliły "Dziedzictwo Jowisza" i "Grand Army", które również nie doczekają się 2. sezonu.

"Tato, nie rób mi obciachu" - O czym jest serial Jamie'go Foxxa?

"Tato, nie rób mi obciachu" opowiada historię Briana Dixona (Jamie Foxx), kawalera i właściciela świetnie prosperującej firmy, który musi wziąć na siebie pełnię ojcowskich obowiązków i zająć się swoją nastoletnią córką Sashą (Kyla-Drew). Bardzo chce dobrze spisać się w nowej roli, więc prosi o pomoc swojego ojca (David Alan Grier) i siostrę (Porscha Coleman). Przed Sashą też stoi całkiem niezłe wyzwanie, bo w jej nowym domu nie brakuje zarówno miłości, jak i chaosu. 

Osiem odcinków, z których składa się 1. sezon serialu, nadal można obejrzeć na Netflix.

RadioZET.pl/Deadline/Netflix

loader
loader
The Office serial
Rozwiąż quiz

QUIZ: Jak dobrze znasz współczesne seriale komediowe?

The Office serial

Z kim była zaręczona Pam, zanim związała się z Jimem?