Zamknij

TVP zawiesza emisję popularnych rosyjskich seriali. Nie będzie nowych odcinków

25.02.2022 08:14

Rosyjskie seriale cieszą się popularnością w Polsce. Obecnie Telewizja Polska emitowała dwa tytuły - "Kozacką miłość" oraz "Stepową miłość". Z powodu inwazji rosyjskiej na Ukrainę, Telewizja Polska podjęła decyzję o wycofaniu tych produkcji ze swojej ramówki oraz platformy TVP VOD.

Kozacka miłość i Stepowa miłość
fot. Materiały prasowe TVP

TVP zawiesza emisję popularnych rosyjskich seriali. Oczy całego świata są zwrócone w stronę Ukrainy, która została bezpodstawnie zaatakowana przez Rosję. Telewizja Polska podjęła decyzję o wycofaniu się z emisji rosyjskich seriali. Widzowie nie zobaczą już nowych odcinków "Stepowej miłości", z TVP VOD zniknęła też "Kozacka miłość".

Najnowsze wiadomości o wojnie na Ukrainie [RELACJA NA ŻYWO]

TVP zawiesza emisję popularnych rosyjskich seriali. Nie będzie nowych odcinków

Telewizja Polska od kilku lat emituje telenowele z Turcji oraz Rosji. Te rosyjskie cieszą się niesłabnącą popularnością, dlatego do tej pory TVP wyświetliła kilkanaście tytułów z tego kraju. Obecnie emitowany był serial "Stepowa miłość", będący poniekąd kontynuacją niektórych wątków z wyświetlanej wcześniej "Kozackiej miłości".

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl - w czwartek na antenie TVP2 nie wyemitowano powtórki odcinka serialu "Stepowa miłość" o godzinie 13.25. Widzowie nie zobaczyli też premierowego epizodu o godzinie 18.45. Produkcja została również wycofana z platformy internetowej TVP VOD. Podobny los czekał "Kozacką miłość", czyli serial, który był emitowany w latach 2020-2022 i przyciągał przed ekrany prawie dwa miliony widzów.

loader

Jacek Kurski wytłumaczył swoją decyzję za pośrednictwem Twittera. Oto co napisał:

Na ten moment nie jest pewne, jaki serial zostanie wyświetlony zamiast "Stepowej miłości". Na szczegóły trzeba jeszcze poczekać.

Zobacz także: Kim jest Zoriana Marchenko, czyli gwiazda serialu "Kozacka miłość"?

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl