Zamknij

„Świat według Kiepskich”: Polsat ogłasza zakończenie serialu?

01.06.2022 10:12

„Świat według Kiepskich”: emisja dobiega końca. Szefostwo stacji Polsat informuje, że nie wyklucza zakończenia serialu. Na jesieni ma zostać wydane książkowe podsumowanie serialu, będące także próbą uchwycenia jego fenomenu. Co jeszcze wiemy o decyzji Polsatu?

Świat według Kiepskich - zdjęcie z serialu
fot. Natalia DOBRYSZYCKA/East News

Świat według Kiepskich” to kultowy polski serial komediowy, emitowany z niewielkimi przerwami od 1999 roku. W tym czasie Polsat wyemitował aż 588 odcinków (licząc wraz z odcinkami specjalnymi), które złożyły się na 34 sezony. Jak podają dziennikarze portalu WirtualneMedia.pl, wszystko wskazuje na to, że to już wszystkie odcinki serialu. Szefowie Polsatu rozważają zakończenie serialu i raczej nie będą zamawiać kolejnych serii.

„Świat według Kiepskich” dobiegnie końca? Nina Terentiew komentuje 

Dziennikarze wspomnianego portalu zapytali Ninę Terentiew, dyrektor programową Telewizji Polsat o informacje na temat serialu. Kobieta odpowedziała:

„Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję „Świata według Kiepskich”, których zrealizowaliśmy 588 odcinków. W sitcomie występują i występowali aktorzy, których śmiało mogę nazwać wybitnymi artystami. Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go”.

„Świat według Kiepskich”: zmarli dwaj znaczący dla serialu aktorzy 

W październiku 2020 roku zmarł Dariusz Gnatowski. W styczniu 2021 roku zmarł natomiast Ryszard Kotys. Obaj byli ważnymi bohaterami serialu, wcielając się w „Paździocha” i „Boczka”. Wydarzenie to dość mocno wstrząsnęło filmowym światem, a także samą ekipą produkcyjną serialu. Ostatni sezon nagrany był jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa, więc także z udziałem obu aktorów. 34. sezon emitowany był jesienią 2021 roku.

loader

„Świat według Kiepskich”: książka o fenomenie serialu

Wedle informacji portalu WirtualneMedia.pl, jesienią nakładem wydawnictwa SQL, miałaby się jednak ukazać książka podsumowująca cały serial i próbująca przybliżyć jego fenomenem. Miałaby też stanowić symboliczny znak zwieńczenia produkcji.

Nina Terentiew w rozmowie z dziennikarzami portalu przypomniała, że to dzięki widzom i ich żywiołowej reakcji serial cieszył się tak wielką popularnością”:

„W pierwszych latach nadawania „Kiepscy” byli bezustannie krytykowani. Dopiero wraz z upływem czasu i dzięki miłości publiczności sitcom zdobył miano kultowego”.

Czytaj także: „1899”: pierwsza zapowiedź serialu Netflixa od twórców „DARK”. W obsadzie Maciej Musiał [WIDEO]

RadioZET.pl/WirtualneMedia

ZOBACZ TAKŻE: Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]