Zamknij

"Świat według Bundych" wraca na ekrany po 25 latach? Nowe informacje o kontynuacji kultowego serialu

16.05.2022 12:47
Świat według Bundych
fot. screen: YouTube

"Świat według Bundych" powróci po 25 latach? W mediach pojawiły się informacje o nowej odsłonie kultowego serialu komediowego, do której mają zostać zaangażowani dobrze znani z pierwowzoru aktorzy.

"Świat według Bundych" to serial, którego nie trzeba przedstawiać większości starszych widzów. Amerykańska produkcja komediowa powstała dla telewizji FOX, pierwszy odcinek pojawił się na ekranach w 1987 roku. Kontrowersyjna historia tytułowej rodziny Bundych, wiecznie sfrustrowanego i narzekającego na brak pieniędzy sprzedawcy butów Ala, jego pazernej żony i dzieci oraz zdziwaczałych sąsiadów, dziś ma już status pozycji kultowej. Także w Polsce zdobyła grono oddanych fanów, mówiło się nawet, że to na "Bundych" wzorowany był "Świat według Kiepskich". W Stanach Zjednoczonych produkcja wielokrotnie była krytykowana za promowanie wizji amerykańskiej rodziny krętaczy, leni i zawistników, jednak widzom poczucie humoru prezentowane w serialu, choć nie najwyższych lotów, przypadło do gustu. Dosyć powiedzieć, że format był jedenastokrotnie nominowany do statuetki Złotego Globu.

Łącznie wyemitowano 259 odcinków "Świata według Bundych" oraz dwa odcinki specjalne, emisja serii zakończyła się w 1997 roku. Produkcję planowano wskrzesić w formie spin-offu opowiadającego o losach syna głównego bohatera, Buda Bundy'ego. Fani serii jednak z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych perypetii całej rodziny, w tym ich ulubionego Ala. Jak informuje jeden z niemieckich portali, po 25 latach ponownie będziemy mogli obejrzeć "Świat według Bundych", choć w nieco innej formie.

"Świat według Bundych" wraca na ekrany po 25 latach? Ujawniono informacje o kontynuacji kultowego serialu

Niemiecki portal o serialach Serienjunkies.de poinformował, że ma powstać nowa wersja "Świata według Bundych". Tym razem mielibyśmy oglądać przygody nieco szalonej rodziny w wersji animowanej.

- W planach jest animowana wersja "Świata według Bundych". Aktorzy również zostaną ponownie zaangażowani. To nie pierwsza próba powrotu. Po raz kolejny nadszedł czas na odrodzenie kultowego sitcomu. Co roku pojawiają się plotki i doniesienia na ten temat. Na przykład w 2014 roku powstawał spin-off z Budem Bundym (David Faustino). Tam potomstwo Bundych miało wrócić do domu swoich rodziców, kiedy wygrali na loterii i przeprowadzili się do Las Vegas. Jednak ten projekt nie posunął się zbyt daleko - czytamy.

Z kolei "Deadline" poinformował, że w nowej odsłonie "Bundych" mają pojawić się dobrze znani z pierwowzoru Katey Sagal, Christina Applegate i David Faustino, którzy użyczą głosu animowanym wersjom bohaterów. W czołówce mamy także usłyszeć kultowy utwór "Love and Marriage" Franka Sinatry, charakterystyczny element pierwowzoru. Za scenariusz ma odpowiadać Alex Carter znany z "Family Guy", o kontrowersyjne poczucie humoru i nawiązania do otaczającej nas rzeczywistości nie musimy się zatem martwić.

Nie zostały jeszcze ujawnione żadne daty ewentualnej premiery animowanego "Świata według Bundych".