Zamknij

"Sukcesja": reżyser hitu HBO stworzy serial LGBT. Kiedy premiera "Red Rainbow"?

08.12.2021 12:09

Andrij Parekh - reżyser serialu "Sukcesja" powoła do życia serial LGBT pod tytułem "Red Rainbow". O czym opowie produkcja i kiedy zadebiutuje?

Andrij Parekh
fot. Rex Features/East News

Niebawem zobaczymy serial "Red Rainbow" - opartą na faktach historię z silnym wątkiem LGBT. Reżyserem produkcji został nagrodzony Emmy Andrij Parekh, który stoi za takimi serialami HBO jak "Sukcesja" i "Watchmen". O czym opowie "Red Rainbow"?

Reżyser "Sukcesji" stworzy serial LGBT

Ostatnimi czasy seriale nabrały zupełnie nowego znaczenia i wielokrotnie udowodniły, że mogą działać lepiej niż filmy. Przyczyniło się do tego pojawienie się platform streamingowych, które dały twórcom większe pole do popisu. Jedną z nich jest obfitująca w świetne produkcje odcinkowe HBO Max.

Jak podaje Deadline, twórca jednego z serialu HBO - reżyser "Sukcesji" Andrij Parekh, stanie za kamerą produkcji "Red Rainbow". Producentem serialu jest Alexander Rodnyansky. "Red Rainbow" powstanie we współpracy ze studiem ukraińskiego filmowca AR Content. Serial ukaże prawdziwą historię rozgrywającą się w roku 1977. Głównym bohaterem jest wysokiej rangi polityk sowiecki, który wyrusza do Berlina Zachodniego, by wygłosić przemówienie na wiecu socjalistycznym. Tam poznaje trzech młodych aktywistów, którzy imponują mu swoim zaangażowaniem w komunizm. Pod wpływem impulsu zaprasza ich do Moskwy, by osobiście doświadczyli uroków ustroju który wielbią. Okazuje się jednak, że zamiast komunistów do stolicy ZSRR przybywa grupa zachodnioniemieckich aktywistów gejowskich w czasach, gdy za homoseksualizm groziła długa kara więzienia.

Parekh skomentował swoje nadchodzące przedsięwzięcie w oficjalnym oświadczeniu.

Bardzo się cieszę, że mogę powołać do życia "Red Rainbow". Projekt ten, oparty na absurdalnym założeniu, jest niezwykle zniuansowany i wielowarstwowy, i obiecuje zarówno wyzwanie dla widzów, jak i wciągnięcie ich w związki i historię miłosną, która rozgrywa się na tle sowieckiej Rosji końca lat 70. XX wieku.

Rodnyansky również wypowiedział się na temat powstającej produkcji.

Cieszymy się, że Andrij dołączył do zespołu "Red Rainbow" jako reżyser. Uważam, że po raz pierwszy w historii amerykański reżyser tego kalibru wyreżyseruje rosyjski serial telewizyjny. Byłem wielkim wielbicielem pracy Andrija zarówno jako reżysera, jak i niesamowitego operatora. Jestem podekscytowany, że będzie osobą, która przedstawi tę niesamowitą historię międzynarodowej publiczności. Przygotowując się do "Red Rainbow", zleciliśmy opracowanie artykułu badawczego na temat społeczności LGBTQ+ w ZSRR, który szczegółowo opisuje codzienne życie tamtejszych gejów. Nawet w najniebezpieczniejszych czasach i wbrew najstraszniejszym przeciwnościom miłość zawsze znajdowała sposób, by istnieć. O to ostatecznie chodzi w "Red Rainbow". To opowieść o sile miłości.

Zapowiada się więc niesamowity i ciekawy serial.

"Red Rainbow: kiedy premiera serialu?

Obecnie prace nad "Red Rainbow" są na wczesnym etapie, więc ciężko mówić o szczegółach dotyczących obsady, czy daty premiery. Twórcy nie podali również, gdzie będzie można oglądać nadchodzący serial. Niewykluczone, że domem dla produkcji będzie jedna z popularnych platform streamingowych, na przykład HBO Max. Na razie pozostaje nam czekać na dalsze informacje dotyczące "Red Rainbow".

loader

RadioZET.pl/Deadline