Zamknij

"Sukcesja": sezon 3. z rekordem oglądalności. Takiego otwarcia nie było od początku platformy!

19.10.2021 17:36

"Sukcesja" powróciła z 3. sezonem 17 października 2021 roku. Premiera pierwszego odcinka wyczekiwanego serialu HBO okazała się wielkim sukcesem. 

Sukcesja sezon 3 rekord
fot. materiały prasowe HBO

Dysfunkcyjna rodzina Royów powróciła po dwóch latach nieobecności na ekranach. Premiera pierwszego odcinka trzeciego sezonu "Sukcesji" dowiodła, jak bardzo czekali na nią fani. Pierwszy epizod nowego sezonu zgromadził przed telewizorami 1,4 miliona widzów, czyniąc z tej premiery najlepsze otwarcie serialu w historii HBO Max.

"Sukcesja" - sezon 3. z rekordem oglądalności. Takiego otwarcia nie było od początku platformy!

Pierwszy odcinek 3. sezonu "Sukcesji" został wyemitowany w USA w niedzielę 17 października 2021 wieczorem, co przełożyło się na poniedziałkową premierę w Polsce. Jak podaje HBO, tego dnia na wszystkich platformach cyfrowych obejrzało go 1,4 mln widzów, co stanowi wynik, jakiego nie osiągnął żaden serial, odkąd w maju 2020 roku wprowadzono na rynek serwis HBO Max. "Sukcesja" dosłownie przeszła samą siebie. Jest to bowiem wynik o 214% wyższy niż w przypadku premiery sezonu drugiego. Również na antenie HBO nowy sezon został przywitany cieplej niż poprzedni. W tradycyjnej telewizji pierwszy epizod trzeciego sezonu obejrzało o 13% więcej osób niż pierwszy odcinek sezonu drugiego.

loader

"Sukcesja" - sezon 3. od 18 października na HBO GO

Trzeci sezon "Sukcesji" rozpoczyna się po tym, jak Logan Roy został zdradzony przez swojego syna Kendalla. Teraz próbuje zabezpieczyć swoje rodzinne, polityczne oraz finansowe zaplecze i sojusze. Napięcie narasta, gdy zaciekła bitwa korporacyjna zaczyna przeradzać się w rodzinną wojnę domową między ojcem a synem. W obsadzie trzeciego sezonu ponownie znaleźli się: Brian Cox, Jeremy Strong, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Matthew Macfadyen i Peter Friedman. W nowej odsłonie serialu do obsady dołączyli też: Alexander Skarsgård, Sanaa Lathan, Linda Emond, Jihae, Adrien Brody, Hope Davis oraz Dasha Nekrasova.

Twórcą "Sukcesji" jest Jesse Armstrong. Premiera 3. sezonu w Polsce odbyła się 18 października 2021 na antenie HBO i platformie HBO GO.

RadioZET.pl/Deadline