Zamknij

„Stulecie Winnych“: powstanie piąty sezon. TVP zdecydowała o wznowieniu hitu na kolejne odcinki

Michał Kaczoń
21.04.2022 11:18

„Stulecie Winnych” to jeden z największych serialowych hitów ramówki Telewizji Polskiej. Polski serial historyczny cieszy się niesłabnącą popularnością od startu emisji w 2019 roku. Produkcja jest tak dużym hitem, że właśnie zdecydowano się zamówić kolejny, piąty już sezon przygód lubianych bohaterów.

Stulecie Winnych - kadr z serialu
fot. materiały prasowe TVP

Stulecie Winnych” to popularny serial TVP. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami i bazujący na powieści Ałbeny Grabowskiej, opowiada historię tytułowej rodziny Winnych, która we własny sposób przeżywa najważniejsze historyczne momenty XX wiecznej Polski, wielokrotnie uczestnicząc w jej kluczowych momentach. W serialu, oprócz postaci fikcyjnych, pojawiają się bowiem te inspirowane prawdziwymi bohaterami, znanymi z kart historii, czy świata kultury i sztuki. Takie połączenie pozwala przeżywać widzom historię współczesną w nowy, jeszcze bardziej angażujący sposób.

„Stulecie Winnych”: powstanie piąty sezon 

Jak podają dziennikarze portalu WirtualneMedia.pl, TVP jest zainteresowana kontynuacją serialu o nowe odcinki. Wedle informacji zebranych przez przedstawicieli serwisu, akcja nowych odcinków miałaby rozgrywać się po 1989 roku, czyli po transformacji systemowej i pokazywać, w jaki sposób przedstawiciele rodu radzą sobie z nową rzeczywistością.

„Stulecie Winnych”, sezon 5 – obsada

Na razie nieznana jest pełna obsada nowych odcinków. Jak wynika z ustaleń WirtualneMedia.pl, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w nowym sezonie zobaczymy takich aktorów i aktorki, jak: Urszula Grabowska, Magdalena Walach, Stefan Pawłowski czy Patryk Szwichtenberg. Kto jeszcze dołączy do ekipy na planie? Przekonamy się wkrótce.

loader

„Stulecie Winnych”, sezon 5 – kiedy premiera?

Obecnie emitowany jest czwarty sezon produkcji. Zdjęcia do nowej odsłony mają zacząć się w ciągu najbliższych kilku tygodni, a TVP zapowiada, że nowa seria miałaby ujrzeć światło dzienne w 2023 roku.

Nowe odcinki emitowanego obecnie czwartego sezonu można oglądać w niedziele o 20.15 na antenie TVP1.

Czytaj także: „Kto zabił Sarę?“: pierwszy zwiastun finałowego sezonu meksykańskiego hitu Netflixa [WIDEO]

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl 

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET