Zamknij

"Stulecie Winnych": ostatni odcinek 4. sezonu. Kiedy premiera? Co się w nim wydarzy?

06.05.2022 09:26

4. sezon "Stulecia Winnych" zmierza ku końcowi. Niebawem zobaczymy ostatni odcinek najnowszej serii serialu. Czy produkcja doczeka się kontynuacji?

Stulecie Winnych - kadr z serialu
fot. TVP/materiały prasowe

52. odcinek "Stulecia Winnych" to finał 4. sezonu serialu TVP. Kiedy zostanie wyemitowany? Co wydarzy się w ostatnim odcinku produkcji? Czy czeka nas 5. sezon?

"Stulecie Winnych": ostatni odcinek 4. sezonu

W wiosennej ramówce TVP zadebiutowały nowe odcinki serialu "Stulecie Winnych". Produkcja opowiada o losach tytułowej wielopokoleniowej rodziny na przestrzeni dekad XX wieku. Fabula została oparta na trzytomowej sadze Ałbeny Grabowskiej pod tym samym tytułem.

Akcja 4. sezonu rozgrywa się od połowy lat 70. do końca lat 80. XX wieku - burzliwym okresie w historii PRL. Widzowie byli świadkami wielu prawdziwych wydarzeń, które wpleciono w życia głównych bohaterów, takich jak wizyta Jana Pawła II w Polsce, wprowadzenie stanu wojennego oraz walka Solidarności z reżimową władzą. To jednak tylko tło dla równie gwałtownych losów tytułowego rodu.

Co wydarzy się w ostatnim odcinku 4. sezonu "Stulecia Winnych"? Przede wszystkim nastąpi koniec dwóch istotnych relacji romantycznych, Michał Jr. weźmie udział w wyborach, Stasiek będzie tęsknił za domem, stan Ignacego ulegnie pogorszeniu, a Włodek przygotuje się do swoich setnych urodzin. 

"Stulecie Winnych" odcinek 52: kiedy premiera?

Ostatni odcinek 4. sezonu "Stulecia Winnych" widzowie będą mogli obejrzeć już w niedzielę 15 maja 2022 roku o godzinie 20:15 na antenie TVP 1. Obecnie emitowany sezon składa się z 13 epizodów. Wszystkie odcinki są dostępne również na Vod.tvp.pl.

"Stulecie Winnych": kiedy premier 5. sezonu?

Przedstawiciele TVP potwierdzili jakiś czas temu, że "Stulecie Winnych" doczeka się kontynuacji w postaci 5. sezonu. Zobaczymy w nim losy głównych bohaterów po roku 1989. Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery. Wiadomo natomiast, że 5. sezon "Stulecia Winnych" zadebiutuje na TVP w roku 2023, prawdopodobnie również wiosną.

loader

RadioZET.pl/TVP