Zamknij

"Stulecie Winnych" - odcinek 13 - STRESZCZENIE. Wybucha wojna, Bronia szantażuje Łucję [24.02]

23.02.2021 13:43

Streszczenie 13. odcinka serialu "Stulecie Winnych" znajdziecie poniżej. Co się wydarzy w najnowszym epizodzie? Przeczytajcie streszczenie 13. odcinka serialu "Stulecie Winnych".

"Stulecie Winnych" - odcinek 13 - STRESZCZENIE. Wybucha wojna, Bronia szantażuje Łucję [24.02]
fot. M. Gorflinska G/ East News

"Stulecie Winnych", odcinek 13 - STRESZCZENIE. Co się wydarzy w kolejnym odcinku serialu "Stulecie Winnych"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 13. odcinek serialu "Stulecie Winnych" i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

"Stulecie Winnych", odcinek 13 - streszczenie

Streszczenie 13. odcinka serialu "Stulecie Winnych" prezentuje się następująco:

Jasiek przebywa w areszcie. Jedyną osobą, która może mu pomóc jest Łucja, ta jednak uparcie milczy. Władysław i Kazia zwracają się więc o pomoc do Broni, która szantażuje dziewczynę. Grozi, że jeśli nie pomoże Jaśkowi, ona wyzna wszystkim prawdę o jej pochodzeniu. Łucja sama chce poznać ten sekret, jednak Bronia odmawia wtajemniczenia jej. Gdy w Brwinowie zaczynają pojawiać się plakaty o mobilizacji, mieszkańcy przeczuwają, że wybuch wojny jest już bliski. 

Jasiek wstępuje do wojska, Kazimierz obiecuje Ani, że 17 września przyjedzie do Brwinowa, zaś Wieruszowie uciekają za granicę. 1 września 1939 roku w radiu pojawia się komunikat o wybuchu wojny. Córki Iwaszkiewiczów natrafiają w lesie na zwłoki niemieckiego żołnierza. Drogi do Brwinowa zostają zamknięte, a nocą Niemcy wypędzają wszystkich z domów. Doktor Brzozowski zostaje zmuszony, by na rynku przeczytał ludziom rozkaz niemieckich władz, jednak odmawia poznawszy jego treść. Żołnierze wybierają dziesięciu mężczyzn, którzy zostaną straceni przez pluton egzekucyjny. Jednym z nich jest Paweł.

loader

"Stulecie Winnych", odcinek 13 - gdzie i kiedy oglądać?

13. odcinek serialu "Stulecie Winnych" będzie można obejrzeć w środę 24 lutego 2021 roku o godzinie 21:50 na kanale TVP 2

"Stulecie Winnych" 3. sezon - kiedy premiera?

Przypominamy, że już wkrótce ukaże się 3. sezon serialu "Stulecie winnych". Emisja nowych odcinków rozpocznie się 7 marca 2021 roku, o godzinie 20:15 w TVP 2.

RadioZET.pl/Teleman.pl