Zamknij

„Stranger Things”: w Krakowie odbyła się specjalna iluminacja na cześć premiery serialu [WIDEO]

27.05.2022 13:20
Stranger Things - iluminacja w Krakowie
fot. materiały prasowe Netflix

„Stranger Things” powraca. Już od godziny 9.01 27 maja na platformie Netflix możemy oglądać nowy sezon największego hitu serwisu. W ramach celebracji premiery, w Krakowie odbyła się specjalna iluminacja na murach Wawelu. Zobacz intrygujące wideo z wydarzenia.

Stranger Things” to jeden z największych hitów platformy streamingowej Netflix. Produkcja, która zadebiutowała w 2016 roku jest jedną z najchętniej oglądanych i najczęściej komentowanych w historii serwisu. Nic dziwnego, że premierę nowego sezonu postanowiono uczcić z prawdziwą pompą. W środę na Instagramie pojawił się tajemniczy post ze współrzędnymi geograficznymi. Na liście czternastu miast pojawiły się także współrzędne polskiego Krakowa.

„Stranger Things 4”: specjalna iluminacja na Wawelu 

W ramach promocji nowego sezonu, w czwartek 26 maja o godzinie 23.00 w Krakowie odbyła się specjalna iluminacja i pokaz świateł, wraz z muzyką na żywo z serialu. Spektakularna projekcja inspirowana była Drugą Stroną, znaną z serialu, a pokaz miał uwiecznić ponowne otwarcie portalu do innego wymiaru.

Kraków był jednym z 14 miast świata, w których odbyło się specjalne wydarzenie z okazji premiery. Wawel stał się jednym z obiektów, w których odbył się specjalny pokaz. Innymi były m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, czy Burj Kalifa w Dubaju, a także znane obiekty w Australii, Indiach, Indonezji, Japonii, Malezji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Szwecji czy Hiszpanii.

Wedle informacji prasowej Netflixa, "Wawel został wybrany nieprzypadkowo – to jedna z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych budowli w Polsce. Mury obronne zamku można postrzegać jako symboliczną granicę między światem baśni i legend, m.in. o smoku wawelskim, a światem zewnętrznym, co nasuwa naturalne skojarzenia z portalem do serialowej Drugiej Strony, który jest przejściem ze świata realnego do innego wymiaru".

Wedle informacji podanych przez Magdalenę Adamczyk na fanowskiej grupie Netflixa na Facebooku, to nie jedyne krakowskie wydarzenie, celebrujące premierę nowego sezonu. W piątek 27 maja, czyli w dniu premiery nowych odcinków, w krakowskim FORUM Przestrzenie ma odbyć się impreza otwarta dla mieszkańców Krakowa, podczas której będzie można usłyszeć muzykę ze wszystkich części serialu. Wydarzenie to jest współorganizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, organizatora Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, który odbywa się w dniach 23-29 maja.

Meteoryt na Końcu Świata

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza lokalna akcja promocyjna produkcji Netflixa w naszym kraju. W grudniu, z okazji premiery filmu „Nie patrz w górę” w miejscowości „Koniec świata”, niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego, zaprezentowano specjalny metalowy posąg meteorytu. Jednego z tych, które zagrażają Ziemi podczas akcji filmu. Dział kreatywny Netflixa wciąż zatem potrafi zaskoczyć fanów. Na myśl przychodzi także specjalna promocja filmu „W lesie dziś nie zaśnie nikt II”, podczas której dziennikarze dostali… worek z ziemią, z zakopanymi prezentami (m.in. żelkami w kształcie gałek ocznych). Czas pokaże, jakie jeszcze atrakcje czekają nas przy premierze innych hitów platformy. Czy w Warszawie odbędzie się specjalny konkurs drag queen w ramach promocji serialu „Królowa”? Czas pokaże.

Czytaj także: Kubuś Puchaterk jako krwawy horror? "Winnie the Pooh: Blood and Honey" zniszczy wam dzieciństwo

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/YouTube

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale 2021 roku – wybór redakcji RadioZET.pl [ZDJĘCIA]