Zamknij

"Gwiezdne Wojny": czy w nowych serialach "Star Wars" powórci kolejna ikoniczna postać?

02.05.2022 08:07
THE BOOK OF BOBA FETT - MING-NA WEN i Temuera Morrison - kadr z serialu Disney+
fot. Album Online/East News

Czy serial "Obi-Wan Kenobi" to dopiero początek przywracania kultowych bohaterów ze świata "Star Wars" na mały ekran? Jeden z gwiazdorów "Gwiezdnych Wojen" zasugerował, że może powrócić w lejnych produkcjach Disney+ jako ikoniczna postać.

Ian McDiarmid - aktor znany z roli Imperatora Palpatine'a w nowych trylogiach "Gwiezdnych Wojen" zasugerował, że jego postać może pojawić się w jednym z nadchodzących seriali Disney+

"Star Wars": Imperator powróci w kolejnych serialach Disney+?

Najnowsza trylogia "Gwiezdnych Wojen" nie przypadła do gustu wszystkim miłośnikom kosmicznej sagi. Podobnie było z pomysłami na spin-offy "Star Wars" - "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" i "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie". Wielu fanów wróżyło koniec serii, winą obarczając Disneya, który przejął Lucasfilm w 2012 roku.

Ten stan rzeczy zmienił serial "The Mandalorian", który tchnął w produkcję "Star Wars" ducha świeżości, przy jednoczesnej wierności klimatowy oryginalnej trylogii. Po dwóch sezonach przygód Mando i Grogu zadebiutowała produkcja, przywracająca na łono tytułów ze świata "Gwiezdnych Wojen" jedną z kultowych postaci. Mowa o serialu "The Book of Boba Fett", który ukazywał dalsze losy słynnego łowcy nagród. Niebawem za pośrednictwem Disney+ powróci kolejny ikoniczny bohater - Obi-Wan Kenobi, którego po 17 latach przerwy zagra ponownie Ewan McGregor. W produkcji wystąpi również Hayden Christensen, wcielający się znów w Anakina Skywalkera/Dartha Vadera.

Wygląda na to, że to dopiero początek powrotów. Jak podaje Star Wars News Net, na ostatnim zlocie fanów Imperial Commissary Collectors Convention pojawił się Ian McDiarmid - aktor, wcielający się w ciągu ostatnich dwóch dekad w Imperatora Palpatine'a. Został zapytany o powrót do swojej słynnej roli. Co powiedział gwiazdor "Star Wars"?

Niedługo pojawi się pewien serial, w który można uznać mnie za obecnego. Nie mogę komentować tego, czy zobaczycie mnie fizycznie, czy nie, ale na pewno poczujecie moją obecność.

O której produkcji Disney+ mówił McDiarmid? Istnieje spora szansa, że Imperator zaliczy występ gościnny w "Obi Wanie Kenobim", albo powstającym prequelu "Łotra 1" pod tytułem "Andor". Niewykluczone jednak, że Palpatine powróci w trzecim sezonie "The Mandalorian".

Warto zwrócić uwagę, że aktor podkreślił, iż może chodzić o "niematerialny" występ. Istnieje więc spora szansa, że usłyszymy jedynie głos złoczyńcy. Seriale "Obi-Wan Kenobi" i "Andor" to idealne produkcje, dla powrotu Imperatora, ponieważ obie rozgrywają się pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w oryginalnej trylogii a serią prequeli. Jest to więc okres, w którym Palpatine żyje i ma się dobrze. Fabuła "The Mandalorian" sugeruje jednak, że McDiarmid może zagrać ponownie antagonistę w nadchodzących odcinkach hitu Disney+, którego ciąg wydarzeń może zmierzać do jednego z wątków finału trzeciej trylogii "Star Wars" - próby przywrócenia Imperatora do życia. Serial rozgrywa się bowiem kilkanaście lat przed wydarzeniami z ostatniej serii "Gwiezdnych Wojen".

"Obi-Wan Kenobi": kiedy premiera?

Na razie na powrót Imperatora pozostaje nam jedynie czekać. Czy nastąpi on w "Obi-Wanie Kenobim"? Przekonamy się wkrótce. Oprócz McGregora i Christensena w produkcji wystąpili Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Rupert Friend i Moses Ingram. Data premiery serialu o Obi-Wanie nie jest przypadkowa. Wyznaczono ją na 27 maja 2022 - dwa dni po 45-leciu debiutu pierwszej części kosmicznej sagi stworzonej przez George'a Lucasa. Serial "Obi-Wan Kenobi" trafi na platformę Disney+, która wciąż nie jest dostępna w Polsce.

RadioZET.pl/Star Wars News Net