Zamknij

Squid Game w Polsce! Trwają zapisy na turniej inspirowany hitem Netflixa

19.10.2021 10:27

"Squid Game" okazał się serialem nie tylko popularnym, ale też... inspirującym. W Polsce pojawił się pomysł zorganizowania turnieju wzorowanego na hicie Netflixa.

Squid Game w Polsce
fot. Kadr z serialu "Squid Game"/materiały prasowe Netflix

"Squid Game" to oficjalnie największy hit Netflixa na świecie, który swoją popularnością przebił nie tylko inne nowości z września, lecz wszystkie oryginalne produkcje serwisu - zarówno najlepsze filmy, jak i najchętniej oglądane seriale Netflixa w historii. W ciągu zaledwie miesiąca od premiery popularność "Squid Game" przekroczyła ekranowe granice, czyniąc z koreańskiego serialu popkulturowy fenomen na światową skalę. Fani wyrażają swoją miłość do hitu Netflixa na różne sposoby. Jednym z nich jest organizowanie turniejów inspirowanych makabryczną grą, w której biorą udział bohaterowie serialu.

Squid Game w Polsce. Trwają zapisy na turniej inspirowany hitem Netflixa

Dotychczas mogliśmy usłyszeć (i przeczytać) o rozgrywkach rodem ze "Squid Game" organizowanych w Abu Dhabi. Teraz własny turniej inspirowany hitem Netflixa postanowili zorganizować Polacy. SQUID FAME zapowiadany jest przez organizatorów jako niespotykane dotąd widowisko, pełne emocji, rywalizacji, rozterek oraz frapujących łamigłówek intelektualnych, zręcznościowych oraz sportowych. Oczywiście, podobnie jak w Abu Dhabi, zasady będą nieco odmienne niż w serialowej grze. Uczestnicy rywalizacji nie będą zabijani, a nagroda będzie "trochę" niższa niż 45,6 miliarda wonów.

Zobacz także

W oświadczeniu organizatorów SQUID FAME czytamy:

Turniej będzie pozbawiony jakiejkolwiek formy przemocy i niewłaściwego traktowania uczestników, które były inscenizowane w serialu. W turnieju liczy się przede wszystkim zdrowa rywalizacja i dobra zabawa! Turniej SQUID FAME nie jest powiązany z serialem SQUID GAME, jest jedynie w pewnym stopniu nim inspirowany.

SQUID FAME: Ile wyniesie nagroda w polskim Squid Game?

O co będą w takim razie walczyć uczestnicy SQUID FAME (skoro wiemy już, że nie o życie)? O niebagatelną sumę 100 tysięcy złotych. By móc przekazać taką kwotę zwycięzcy, organizatorzy turnieju zorganizowali zbiórkę na crowdfundingowej platformie zrzutka.pl. 30% zebranych pieniędzy chcą przeznaczyć na rzeczoną nagrodę, zaś pozostałe 70% na organizację turnieju. Zwycięzca otrzyma więc 100 tysięcy złotych tylko w przypadku zebrania przez organizatorów wydarzenia pełnej sumy, będącej odpowiednikiem 100 mln wonów (333 333 złotych). Każda osoba, która wpłaci datek na imprezę, będzie mogła zgłosić się do udziału w SQUID FAME. Następnie uczestnicy zbiórki wybiorą uczestników turnieju na drodze głosowania online za pomocą dedykowanej aplikacji.

Squid Game w Polsce - kiedy odbędzie się turniej?

Turniej SQUID FAME ma zostać rozegrany 30 kwietnia 2022 roku. Organizatorzy zapowiadają też transmisję online z wydarzenia. Szczegóły mają pojawić się wkrótce.

squid-fame
fot.

Squid Fame - logo wydarzenia/materiały prasowe

loader

RadioZET.pl/SQUID FAME