Zamknij

"Squid Game": serial Netflixa wylansował nowy trend w internecie. O co chodzi?

29.09.2021 12:27

"Squid Game" to obecnie jeden z najpopularniejszych seriali na platformie Netflix. Produkcja wylansowała nowy trend, który jest popularny na TikToku. O co dokładnie chodzi?

Squid Game
fot. Youngkyu Park/Netflix

"Squid Game": serial Netflixa wylansował nowy trend w internecie. Koreański serial cieszy się ogromnym zainteresowaniem użytkowników platformy. Do tego stopnia, że jego popularność przeniosła się poza ekrany. O co chodzi? Podajemy szczegóły.

Zobacz także: "Squid Game": o czym jest nowy serial Netflixa, który zyskał popularność na całym świecie?

"Squid Game": serial Netflixa wylansował nowy trend w internecie. O co chodzi?

"Squid Game" to koreański serial, który z marszu stał się hitem na platformie Netflix. Jest to opowieść o losach osób, których życie nie układa się po ich myśli. Zgłaszają się do krwawego konkursu, by zyskać pieniądze, dzięki którym będą mogli spłacić długi. Nie wiedzą jednak, że jest to zabawa na śmierć i życie - i to dosłownie. 

Zobacz także

Co ciekawe, serial zainspirował użytkowników TikToka do stworzenia nowego trendu. W "Squid Game" jedno z zadań polegało na stworzeniu ciasteczek znanych jako cukierki Dalgona, a następnie wycięcia z nich odpowiednich kształtów. Jedna z internautek postanowiła zainspirować się serialem i stworzyła własny przepis na ciasteczka, a następnie podzieliła się procesem przygotowywania ich na TikToku. Obecnie akcja stała się jednym z największych trendów na platformie TikTok.

Krytycy już teraz zastanawiają się, czy "Squid Game" nie pokona popularnością innych seriali Netflixa, m.in. "Bridgertonów" czy "Gambitu królowej"

loader

"Squid Game": gdzie oglądać serial?

Serial "Squid Game" jest dostępny do obejrzenia na platformie Netflix. Dostęp do produkcji jest płatny.

Zobacz także: "Squid Game": powstanie 2. sezon serialu Netflix? Twórca nowego hitu odpowiedział na pytanie

RadioZET.pl/Telemagazyn.pl